Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wuhan. Chińczycy zainstalowali bramki do przejść dla pieszych

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-04-29 08:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wuhan. Chińczycy zainstalowali bramki do przejść dla pieszych
fot. ChinaNews.com
Wuhan. Chińczycy zainstalowali bramki do przejść dla pieszych
Wuhan. Chińczycy zainstalowali bramki do przejść dla pieszych
Wuhan. Chińczycy zainstalowali bramki do przejść dla pieszych
Wuhan. Chińczycy zainstalowali bramki do przejść dla pieszych
Wuhan. Chińczycy zainstalowali bramki do przejść dla pieszych
W chińskim mieście Wuhan przez skomplikowanym przejściem przez wielopasmową arterię stanęły… bramki, które doskonale znamy np. z metra. To chiński pomysł na walkę z przebieganiem na czerwonym świetle.

Zdjęcia opublikował serwis China News, a na Facebooku podał dalej anglojęzyczny profil Dziennika Ludowego („Renmin Ribao”), czyli największego dziennika w tym kraju.

Jak informuje gazeta, głównym celem montażu bramek jest zapobieganie wbieganiu pieszych na przejście na czerwonym świetle. Gdy dla pieszych świeci się zielone światło, piesi mogą przejść przez kołowrotek i wejść na przejście. Gdy zaświeci się światło czerwone, bramki się blokują. „Chodnikowe bramki zaprojektowano po to, by przypominać pieszym o zasadach poruszania się po ulicach i poprawiać sprawność ruchu drogowego” – można przeczytać na profilu gazety.

Bramek jest póki co sześć. Nie są zbyt wysokie, więc by zniechęcić do ich nielegalnego przekraczania, na skrzyżowaniu zainstalowano dodatkowo system monitoringu. Najwyraźniej w tym miejscu często dochodzi do wypadków, bo można zauważyć, że wymalowana na jezdni „zebra” składa się z pasów, które sprawiają trójwymiarowe wrażenie i naturalnie skłania kierowcę do hamowania, przynajmniej gdy przejeżdża tamtędy za pierwszym razem.

To nie pierwszy raz, gdy chińskie władze próbują walczyć z pieszymi przebiegającymi wbrew przepisom przez jezdnię w sposób, co tu dużo mówić, kontrowersyjny. Dwa lata temu w Shenzen policjanci zmuszali przyłapanych na takim wykroczeniu do ubierania zielonych czapek i pomaganiu innym pieszym na zatłoczonych przejściach (wielu przyłapanych i tak wolało płacić mandat). W 2,5-milionowym Shijiazhuang, żeby zawstydzić pieszych, wyświetlano ich wizerunek na wielkim telebimie nad skrzyżowaniem.

Chińscy internauci nie zostawiają na pomyśle suchej nitki w komentarzach na Weibo, czyli tamtejszym odpowiedniku Twittera. „Jedyne do czego nadają się te bramki to do zezłomowania i sprzedania” – skomentował jeden z nich.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS