Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław wybuduje siedem parkingów przesiadkowych

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-06 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław wybuduje siedem parkingów przesiadkowych
Fot. ZTM Warszawa
Wrocław rozpisał przetarg na realizację systemu parkingów przesiadkowych „parkuj i jedź”. Pierwszy etap obejmuje siedem lokalizacji.

Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez Wrocławskie Inwestycje, jest zaprojektowanie i budowa systemu parkingów przesiadkowych „parkuj i jedź”. Pierwszy etap obejmuje cztery części, zakładające realizację siedmiu parkingów.

W ramach części pierwszej miałyby powstać parkingi przesiadkowe w rejonie przystanków Wrocław Grabiszyn na ok. 120 miejsc postojowych i Wrocław Kuźnik na ok. 50 samochodów. Druga część obejmuje dwie lokalizacje. Pierwszy parking , na 85 pojazdów, miałby powstać w rejonie skrzyżowania ulic Kosmonautów i Boguszowskiej. Drugi przewidziano przy przystankach komunikacji miejskiej Kosmonautów – gen. Fieldorfa. W ramach części trzeciej parkingi miałyby powstać przy przystankach Bardzka – Świeradowska (na ok. 47 pojazdów) oraz Opolska – Karwińska (na ok. 35 miejsc postojowych). Ostatnie zadanie przewiduje parking przy przystankach Opolska – Głubczycka.

Termin składania ofert mija 16 maja. O wyborze zadecydują cena (60%), termin gwarancji jakości (20%) oraz termon końcowy (20%). Wykonawca będzie miał 16 miesięcy na przeprowadzenie prac.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa uchwala bezpłatne przejazdy dla 150 tys. uczniów

Komunikacja

Warszawa uchwala bezpłatne przejazdy dla 150 tys. uczniów

Witold Urbanowicz 06 kwietnia 2017

Czy parkingi P+R są potrzebne?

Przestrzeń

Czy parkingi P+R są potrzebne?

Martyn Janduła 12 października 2016

Parkuj i jedź. Sposób na zatłoczony Kraków

Przestrzeń

Parkuj i jedź. Sposób na zatłoczony Kraków

Katarzyna Paluch 04 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS