Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: W sierpniu przetarg na tramwaj na Nowy Dwór

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-07 10:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: W sierpniu przetarg na tramwaj na Nowy Dwór
fot. Tomasz Walków / wroclaw.pl
Przetarg na budowę wydzielonej trasy autobusowo-tramwajowej łączącej centrum Wrocławia z osiedlem Nowy Dwór ma ruszyć w sierpniu. Postępowanie ma być podzielone na dwie części, obejmujące odcinek od pl. Orląt Lwowskich do Rogowskiej oraz od skrzyżowania ulicy Rogowskiej ze Strzegomską do istniejącej pętli autobusowej Nowy Dwór.

Wrocław wysłał właśnie do europejskiego dziennika zamówień publicznych wstępne ogłoszenie informacyjne zapowiadające przetarg na budowę wydzielonej trasy autobusowo-tramwajowej łączącej osiedle Nowy Dwór z centrum Wrocławia. Celem ogłoszenia jest późniejsze skrócenie terminu składania ofert.

Zamówienie będzie podzielone na dwie części. Pierwsze obejmuje budowę wydzielonej trasy autobusowo-tramwajowej (TAT) łączącej Centrum Wrocławia z osiedlem Nowy Dwór o długości 5 km. Pierwszy etap obejmie odcinek od pl. Orląt Lwowskich do Rogowskiej. Druga część natomiast przewiduje pętlę tramwajową przy skrzyżowaniu Strzegomskiej i Rogowskiej. Roboty budowlane realizowane w tej części przewidują budowę także dróg rowerowych i pieszych, przebudowę istniejących torowisk tramwajowych oraz pętli przy WPP, rozbudowę dwóch istniejących oraz budowę nowej podstacji trakcyjnej z zasilaniem, przebudowę wiaduktu nad ul. Smolecką, budowę wiaduktu nad linią kolejową i ul. Robotniczą, budowę przejścia tunelowego pod trasą TAT dla ruchu rowerowego i pieszego. Realizacja II etapu, obejmującego pętlę tramwajową, jest uzależniona od decyzji o realizacji II części zamówienia, czyli przedłużenia trasy.

Druga część będzie obejmować budowę 2-kilometrowego przedłużenia trasy ulicą Rogowską – od skrzyżowania ulicy Rogowskiej ze Strzegomską do istniejącej pętli autobusowej Nowy Dwór wraz z jej rozbudową o część tramwajową. W skład zamówienia wchodzą też prace projektowe.

Data rozpoczęcia zamówienia wyznaczona jest na 1 sierpnia 2017 r. Inwestycja ma być dofinansowana ze środków unijnych. Wrocław zapowiada prace budowlane są na lata 2018-2020. Uruchomienie przewozów zgodnie z harmonogramem inwestycji przewidziane jest na pierwszy kwartał 2020 r.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj na Nowy Dwór dojedzie do stacji PKP

Przestrzeń

Tramwaj na Nowy Dwór dojedzie do stacji PKP

Redakcja 24 lutego 2017

Wrocław zaprojektuje tramwaj na Nowy Dwór

Przestrzeń

Wrocław zaprojektuje tramwaj na Nowy Dwór

Witold Urbanowicz 07 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS