Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Remont ulicy Maślickiej, a później trasa tramwajowa

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-03-27 16:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Wrocław

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Remont ulicy Maślickiej, a później trasa tramwajowa
fot. UM Wrocław
Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na projekt przebudowy ul. Maślickiej wraz z budową torowiska tramwajowego. Najpierw będzie remont zniszczonej ulicy a potem powstanie tam trasa tramwajowa, która poprowadzi aż do skrzyżowania z ul. Główną i Królewiecką.

Przetarg dotyczy opracowania projektu budowlanego dla przebudowy ulicy Maślickiej oraz budowy na niej torowiska tramwajowego. Wykonawca musi uzyskać także wszelkie decyzje administracyjne w tym, z reguły najtrudniejszą do zdobycia, decyzję środowiskową.
– Projekt ma być opracowany na potrzeby przebudowy ulicy Maślickiej i pierwszy etap realizacji ma polegać właśnie na przebudowie tej ulicy na odcinku 1,6 kilometra. Dla wspomnianego fragmentu trasy wykonawca ma stworzyć również projekt linii tramwajowej – mówi Marek Szempliński, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

Firma, która wygra postępowanie ma zaprojektować przebieg trasy tramwajowej od skrzyżowania ulicy Pilczyckiej z Maślicką, wzdłuż odcinka planowanego do przebudowy. Dla dalszej części torowiska, aż do skrzyżowania ulicy Maślickiej z Królewiecką i Główną, projektant ma opracować koncepcję.

Ze wstępnych założeń wynika, że fragment nowej trasy ma biec po przebudowanej wcześniej Maślickiej, a dalsza część po obecnych nieużytkach. Ostatni przystanek wyznaczono na nowej pętli przy stacji PKP. Co istotne, torowisko będzie oddzielone od ruchu samochodowego. Łącznie do opracowania jest aż 3,3 kilometra nowej linii.

Zanim jednak powstanie trasa tramwajowa dokumentacja posłuży do przebudowy ul. Maślickiej. Przewidziane jest jej poszerzenie, zaplanowano położenie nowej nawierzchni, dwukierunkową drogę rowerową, nowe przejścia dla pieszych, azyle i nowoczesne oświetlenie.
Termin na składanie ofert wyznaczono na 9 kwietnia 2018 roku. Wykonawca na przygotowanie dokumentacji ma 245 dni od podpisania kontraktu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław: Rusza dialog techniczny przed zakupem 39 tramwajów

Komunikacja

Wrocław: Rusza dialog techniczny przed zakupem 39 tramwajów

Witold Urbanowicz 28 listopada 2017

Wrocław: Jesienią przetarg na tramwaj na Popowickiej

Przestrzeń

Wrocław: Jesienią przetarg na tramwaj na Popowickiej

Witold Urbanowicz 08 marca 2017

Wrocław: W sierpniu przetarg na tramwaj na Nowy Dwór

Przestrzeń

Wrocław: W sierpniu przetarg na tramwaj na Nowy Dwór

Witold Urbanowicz 07 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5