Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Wrocław. Polbus i PolskiBus przetestowały nowy dworzec autobusowy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-03-16 07:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław. Polbus i PolskiBus przetestowały nowy dworzec autobusowy
fot. Polbus/FB
Wrocław. Polbus i PolskiBus przetestowały nowy dworzec autobusowy
Wrocław. Polbus i PolskiBus przetestowały nowy dworzec autobusowy
Wrocław. Polbus i PolskiBus przetestowały nowy dworzec autobusowy
Wrocław. Polbus i PolskiBus przetestowały nowy dworzec autobusowy
W ubiegłym tygodniu na teren budowanego właśnie centrum handlowego Wroclavia wjechały autokary Polbusa i Polskiego Busa. W podziemiach centrum będzie się mieścił nowy dworzec autobusowy stolicy Dolnego Śląska. Tymczasem przewoźnik przetestował jego funkcjonalność.

Choć białe autokary musiały kursować między rozrzuconymi gdzieniegdzie materiałami budowlanymi i uważać na wystające ze ścian elementy, testy dworca, który ma zostać otwarty pod koniec roku, wypadły pomyślnie. „Kierowcy byli bardzo zadowoleni z planu przestrzennego nowej konstrukcji - mogli swobodnie wykonywać manewry dużymi autobusami” – czytamy na facebooku przewoźnika.

– Kierowcy testowali szczególnie rampy wjazdowe i wyjazdowe, sprawdzali promienie skrętu, zatrzymywanie na stanowiskach i bezpieczeństwo przejazdów – tłumaczył prezes Polbusa Krzysztof Balawejder.

W testach uczestniczyły zarówno autokary Polbusa, jak i jeden dwupoziomowy autokar PolskiegoBusa. Choć na pierwszy rzut oka choćby wjazd do podziemi wygląda na dość ciasny, okazało się, że pojazdy się w nich mieszczą.

Nowy dworzec PKS zaplanowano w podziemiach budowanej między ul. Suchą i Dyrekcyjną Galerii Wroclavia. Będzie tam jedenaście stanowisk odjazdowych, trzy przyjazdowe i jedno rezerwowe dla autobusów. Dworzec zostanie wyposażony w tablice świetlne dla podróżnych, oraz system wyciągania spalin.
VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS