Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław. Kładka Zwierzyniecka po raz pierwszy idzie do remontu

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-04-26 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław. Kładka Zwierzyniecka po raz pierwszy idzie do remontu
kładka Zwierzynieckafot. Gortfield, lic. domena publiczna
Przez dwa wakacyjne miesiące piesi i rowerzyści nie będą mogli korzystać z kładki Zwierzynieckiej. 230–metrowa przeprawa przez Odrę, dzięki której można dostać się w okolice Ogrodu Zoologicznego zostanie gruntownie wyremontowana.

Kładkę zbudowano w 1976 r. i od tego czasu nie przechodziła remontu. To długi, liczący 232,4 metra, pięcioprzęsłowy most pieszo–rowerowy, który w środkowej części wisi na linach. Łączy ul. Na Grobli z Wielką Wyspą. Ma szerokość 4 metrów. Zastąpił kursujący wcześniej w tym miejscu prom.

W pierwszym etapie prac wykonawca przebuduje wjazdy i zjazdy na kładkę, które dziś są strome i sprawiają kłopot np. osobom poruszającym się na wózkach. – Teraz powstanie wygodny zjazd o mniejszym nachyleniu. Najpierw wykonawca zajmie jego prawą stronę (do użytku pozostanie lewa), a po zakończeniu tego fragmentu przejdzie na drugą stronę – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, cytowana przez oficjalny serwis urzędu miasta.

Dopiero potem remont przejdzie sama kładka. Powierzchnia pomostu zostanie wymieniona, a pozostałe elementy odnowione. – Wykonawca będzie musiał rozebrać cały pomost, a to będzie wymagało zamknięcia przeprawy, bo po prostu nie będzie po czym chodzić. Szacujemy, że potrwa to około 2 miesięcy – mówi Mazur.

Wrocław to miasto przez które przepływa nie tylko Odra, na której znajduje się szereg wysp, ale też jej dopływy. Według spisu Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w stolicy Dolnego Śląska jest 101 mostów i 33 kładki.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Most, który budują kobiety

Przestrzeń

Warszawa. Most, który budują kobiety

Jakub Dybalski 14 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS