Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Jesienią przetarg na tramwaj na Popowickiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-08 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Jesienią przetarg na tramwaj na Popowickiej
fot. Wrocławskie Inwestycje
Trasa na Nowy Dwór nie jest jedyną inwestycją tramwajową, na którą w najbliższym czasie Wrocław zamierza rozpisać przetarg. Na jesień zapowiadane jest postępowanie na budowę trasy tramwajowej wzdłuż Popowickiej, Starogroblowej i Długiej.

Wrocław wysłał do europejskiego dziennika zamówień publicznych wstępne ogłoszenie informacyjne zapowiadające przetarg na budowę trasy tramwajowej w ciągu ulic Popowickiej, Starogroblowej i Długiej na odcinku Milenijnej do Jagiełły. Celem ogłoszenia jest późniejsze skrócenie terminu składania ofert.

Elementem inwestycji będzie przebudowa wiaduktu nad ul. Długą, a także budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego tramwajowo-kolejowego Wrocław Popowice. Zamawiający przewiduje podział niniejszego zamówienia na części. Liczba części oraz ich zakres przedmiotowy zostanie określony w ogłoszeniu o zamówieniu.

Planowana data ogłoszenia przetargu to 2 października 2017 r. Budowa miałaby rozpocząć się w kolejnym roku. Trasa ma być zrealizowana dzięki dofinansowaniu unijnemu.

Jednocześnie Wrocław zapowiedział przetarg na budowę trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Przetarg miałby ruszyć w sierpniu. Więcej o planie rozbudowy tramwajów pisaliśmy tutaj.
VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS