Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Włocławek z kolejnymi Solarisami

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-11 11:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Włocławek z kolejnymi Solarisami
fot. MPK Włocławek
MPK we Włocławku otworzyło oferty w przetargu na dostawę na dostawę dwóch 12-metrowych autobusów. Jedyną ofertę złożył Solaris, któremu udzielono zamówienia. Pojazdy powinny przyjechać do Włocławka w okolicach końca roku.

Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku jest dostawa dwóch fabrycznie nowych autobusów klasy maxi. Długość pojazdu określono na 11,8-12 m, a pojemność na co najmniej 83 pasażerów. Przewidziano 30 miejsc siedzących. W pojeździe znajdą się trzy pary drzwi (2-2-2).  Więcej o wymaganiach pisaliśmy tutaj.

– Pojazdy, które zostaną dostarczone w listopadzie, będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, elektroniczną informację pasażerską, min. sześć okien bocznych przesuwnych, a także trzy pojedyncze gniazda USB do ładowania smartfonów. Autobusy będą posiadały silniki wysokoprężne, sześciocylindrowe spełniające normę Euro-6 – informuje Damian Chełminak z MPK we Włocławku. Jak dodaje, zostaną dostarczone pojazdy III generacji.

Jedyną ofertę złożył Solaris, który zaoferował cenę 2,146 mln zł. Wczoraj MPK udzieliło zamówienie dostawcy z Bolechowa. – Umowa zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni – mówi Damian Chełminak. Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 30 tygodni od podpisania umowy.

MPK posiada 61 autobusów. Marki i modele obecne we flocie to Jelcze M081MB, Jelcze 120 MM/2, Solarisy Urbino 10 i Solarisy Urbino 12. Solaris dostarczył też do Włocławka w 2015 r. trzy 12-metrowe hybrydy o napędzie spalinowo-elektrycznym.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Włocławek kupuje dwa nowe autobusy. Najlepiej Solarisy

Komunikacja

Włocławek kupuje dwa nowe autobusy. Najlepiej Solarisy

Witold Urbanowicz 22 marca 2017

Włocławek rozważa zakup 9 hybryd

Komunikacja

Włocławek rozważa zakup 9 hybryd

Martyn Janduła 07 kwietnia 2016

Solaris dostarczy dwa autobusy dla Włocławka

Komunikacja

Solaris dostarczy dwa autobusy dla Włocławka

Witold Urbanowicz 30 grudnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS