Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Włocławek szuka operatora strefy płatnego parkowania

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2014-09-08 14:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
mzdwloclawek.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Włocławek szuka operatora strefy płatnego parkowania
parkingfot. Jakub Dybalski
Miejski Zarząd Dróg we Włocławku poinformował o przetargu na zorganizowanie i zarządzanie strefą płatnego parkowania na terenie miasta. Kontrakt ma obowiązywać przez cztery lata od stycznia 2015 r. do końca 2018.

Zamówienie obejmuje w szczególności prace z zakresu opracowania projektu organizacji ruchu dla SPP o pojemności ok. 1500 pojazdów (w tym oznakowanie pionowe i poziome z zaznaczeniem lokalizacji parkomatów zawierające również oznakowanie kierujące do najbliższego parkomatu), uzyskania stosownych uzgodnień i zatwierdzenia projektu, dostawy, montażu i uruchomienia minimum 90 parkomatów zasilanych solarnie. Wykonawca do 2 stycznia przyszłego roku musi opracować i zatwierdzić projekt organizacji ruchu oraz utrzymywać czystość – w lecie i w zimie na administrowanych parkingach i przyległych ciągach pieszych.

Strefa płatnego parkowania funkcjonuje we Włocławku już pięć lat. Jej obszar jest ograniczony ulicami: Wojska Polskiego, placem Kopernika, Tumską, Łęgską, Związków Zawodowych, Stodólną, Świętego Antoniego, aleją Chopina, Starodębską i Stefana Okrzei. Obecnie strefę obsługuje Projekt Parking z Poznania.

Zewnętrzne firmy, których zadaniem jest dostarczenie, obsługa parkomatów oraz kontrola na terenie strefy pojawiły się we Włocławku w 2009 r. Od tego czasu wpływy z tytułu parkowania w strefie znacznie przekraczają sumy, jakie wpływały do MZD, kiedy strefa funkcjonowała na zasadzie pobierania opłat przez kontrolerów. W 2008 r. wpływy ze strefy wyniosły 0,24 mln zł. W kolejnych latach było to kolejno 1,62 mln zł, 1,60 mln zł, 1,92 mln zł, 1,97 mln zł, a w 2013 r. strefa przyniosła 2,34 mln zł dochodu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. Powstanie płatny parking rowerowy

Przestrzeń

Wrocław. Powstanie płatny parking rowerowy

Rafał Stawecki 27 sierpnia 2014

Jak poprawić sytuację na Służewcu? Nie będzie płatnego parkowania

Komunikacja

Jak poprawić sytuację na Służewcu? Nie będzie płatnego parkowania

Witold Urbanowicz 07 sierpnia 2014

Wieluń: Tańsze bilety, droższe parkowanie

Komunikacja

Wieluń: Tańsze bilety, droższe parkowanie

Kasper Fiszer 03 czerwca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS