Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Władze miasta zainteresowane przejęciem dworca w Zamościu

Dalej Wstecz
Autor:

Anna Kostecka

Data publikacji:
2014-02-14 08:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Władze miasta zainteresowane przejęciem dworca w Zamościu
dworzec w Zamościufot. Rafał Jasiński
Jakie plany wobec dworca w Zamościu ma spółka PKP SA? - Sprzedaż tego dworca nie jest możliwa. Znajdują się tam Centrum Telekomunikacyjne TK Telekom oraz urządzenia PKP PLK. Chcielibyśmy przekazać obiekt gminie – informuje Katarzyna Grzduk z biura prasowego PKP SA.

Jeszcze kilka lat temu władze Zamościa nie były zainteresowane przejęciem dworca. Jak informowano, dworzec nie był miastu potrzebny, a koszt jego zakupu i utrzymania byłby obciążeniem dla budżetu samorządu.Teraz jednak miasto ma wobec budynku pewne plany.

- Jesteśmy zainteresowani przejęciem obiektu. Wprowadziliśmy takie zadanie do tegorocznego budżetu miasta Zamość. Prowadzimy na ten temat wstępne rozmowy z PKP SA – potwierdza Paweł Czechalski z biura promocji, informacji i obsługi inwestora Urzędu Miejskiego w Zamościu.

W dokumencie stanowiącym plan przychodów i wydatków gminy i powiatu grodzkiego Zamość w dziale „Gospodarka mieszkaniowa” znalazła się pozycja dotycząca zakupu dworca kolejowego. Na ten cel zarezerwowano 150 000 zł. Więcej na ten temat przeczytacie w serwisie "Rynek Kolejowy".

Jakie plany wobec nieruchomości ma miasto? – Jeżeli uda nam się kupić ten dworzec, to w przyszłości będzie on wykorzystywany m.in. na cele organizacji pozarządowych. Chcemy też, aby wokół dworca powstał parking dla mieszkańców i turystów podróżujących do naszego miasta – mówi pracownik UM.

Być może gmina przejmie dworzec jeszcze w tym roku. - Zaplanowaliśmy ten zakup na ten rok budżetowy. Jeżeli będzie porozumienie z PKP SA, to musielibyśmy jeszcze przeprowadzić wstępną wycenę – podkreśla Czechalski.Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS