Partnerzy serwisu:
Komunikacja

WKD będzie kontynuować w 2017 r. remont torów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-13 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

WKD będzie kontynuować w 2017 r. remont torów
fot. WKD
Warszawska Kolej Dojazdowa nie kończy jeszcze remontów infrastruktury torowej. Jeszcze przed wakacjami pasażerowie mogą spodziewać się dalszych utrudnień w ruchu między Podkową Leśną a Komorowem. Jednocześnie spółka szykuje się do budowy drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego.

W ostatnich latach WKD przeprowadzała szereg remontów infrastruktury. Wyremontowano m.in. oba tory między Komorowem a Warszawą, a także jeden z torów między Komorowem i Podkową Leśną oraz trasę do Milanówka. Działania inwestycyjne będą w tym roku kontynuowane. – w miarę posiadanych środków finansowych spółka w ciągu 2017 roku zamierza zakończyć modernizację torowiska na szlaku Podkowa Leśna Główna – Komorów. Prace będą obejmować remont toru nr 2 wraz z modernizacją mostu zlokalizowanego na tym szlaku – na odcinku pomiędzy przystankami Kanie Helenowskie i Nowa Wieś Warszawska – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

Pasażerowie mogą spodziewać się utrudnień jeszcze przed wakacjami. – Realizacja robót jest planowana w miesiącach maj-czerwiec br. i będzie wiązać się z pewnymi ograniczeniami w ruchu pociągów na szlaku Podkowa Leśna Główna – Komorów. Organizacja ruchu pociągów powinna być zbliżona do obowiązującej w roku ubiegłym podczas podobnego zakresu prac obejmujących modernizację toru nr 1 – przekazuje Kulesza.

W zeszłym roku utrudnienia związane z całodobowym zamknięciem toru trwały przez miesiąc. Ruch pociągów między Komorowem a Podkową Leśną Główną odbywał się wahadłowo po jednym torze. Utrzymano kursowanie pociągów w relacji Warszawa Śródmieście WKD – Podkowa Leśna Główna z dodatkowymi kursami na najbardziej obciążonym odcinku z Warszawy do Komorowa. Dodatkowo uruchomiono pociągi w relacjach Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska oraz Podkowa Leśna Zachodnia – Milanówek Grudów. – Teraz dodatkowo w zamian za część wycofanych pociągów planowane jest uruchomienie połączeń obsługiwanych przez zastępczą komunikację autobusową – dodaje Krzysztof Kulesza.

Spółka przygotowuje się też do kolejnych inwestycji. – Z końcem ubiegłego roku podjęte zostały działania na rzecz planowanej rozbudowy infrastruktury kolejowej na jednotorowym obecnie szlaku pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim i Podkową Leśną. W ciągu 2017 roku obejmą one przygotowanie niezbędnej dokumentacji umożliwiającej ubieganie się o wsparcie z programów bezzwrotnej pomocy finansowej – mówi Kulesza. Umowę podpisano 20 stycznia 2017 r.

W kwestii taboru w ciągu 2017 roku będą kontynuowane rozpoczęte w roku ubiegłym naprawy elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN97 (typ 33WE) na poziomie utrzymania P4.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
WKD finalizuje projekty szwajcarskie. M.in. przejazdy i informacja

Przestrzeń

WKD finalizuje projekty szwajcarskie. M.in. przejazdy i informacja

Witold Urbanowicz 06 lutego 2017

WKD wprowadza pilotażową sprzedaż biletów przez telefon

Prawo & Finanse

WKD wprowadza pilotażową sprzedaż biletów przez telefon

Witold Urbanowicz 12 stycznia 2017

Bilety okresowe WKD drożeją o ok. 10%. To cena lepszych usług

Komunikacja

Bilety okresowe WKD drożeją o ok. 10%. To cena lepszych usług

Witold Urbanowicz 16 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS