Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Wasiak: Miliardy euro na gospodarkę niskoemisyjną

Dalej Wstecz
Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2014-12-09 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wasiak: Miliardy euro na gospodarkę niskoemisyjną
fot. Clarita
5,2 mld euro na przejście na gospodarkę niskoemisyjną we wszystkich sektorach, 33 mld euro na ulepszenie infrastruktury sieciowej oraz promowanie zrównoważonego transportu – takie kwoty z Funduszy Europejskich planuje przeznaczyć minister infrastruktury i rozwoju, Maria Wasiak.

– Projekty wpisujące się w wypełnienie tych zobowiązań będą realizowane głównie ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Będą one wspierały przejście na gospodarkę niskoemisyjną we wszystkich sektorach. Na realizację tych inwestycji przeznaczymy ok. 5,2 mld euro – mówiła minister Wasiak. Dodała, że wsparciem dla tych projektów będą inwestycje, dotyczące rozwoju transportu i energetyki , na które ministerstwo przeznaczy 33 mld euro z Funduszy Europejskich.

– Dla nas szczególnie istotne jest to, że inwestycje w zakresie infrastruktury energetycznej realizowane z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, zwiększą bezpieczeństwo energetyczne całego kraju, w tym również obszarów mniej zurbanizowanych – mówi szefowa resortu. Jak dodaje, projekty będą obejmowały budowę, przebudowę sieci przesyłowych i dystrybucyjnych energii elektrycznej.

Maria Wasiak odniosła się również do ostatnich postanowień Komisji Europejskiej, których zamiarem jest pogodzenie unijnych celów klimatycznych z realnymi możliwościami państw, w tym także Polski. – Z jednej strony jest to decyzja o tym, że redukujemy emisję CO2, ale jednak w sposób bardzo rozciągnięty w czasie, z drugiej – robimy to z pewnymi finansowymi udogodnieniami dla tych krajów, które są w takiej sytuacji jak Polska. Mniej zamożne kraje UE, w tym Polska, będą mniej obciążone kosztami ambitnej polityki klimatycznej Komisji Europejskiej – mówiła minister Wasiak.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Luka pomiędzy starą i nową perspektywą UE to rzecz normalna

Prawo & Finanse

Luka pomiędzy starą i nową perspektywą UE to rzecz normalna

Paweł Rydzyński 03 grudnia 2014

Blocher: To samorządy najwięcej skorzystają na nowej perspektywie

Prawo & Finanse

Blocher: To samorządy najwięcej skorzystają na nowej perspektywie

Edyta Wsół 25 listopada 2014

KIP: Jak uniknąć błędów z mijającej perspektywy budżetowej UE?

Prawo & Finanse

KIP: Jak uniknąć błędów z mijającej perspektywy budżetowej UE?

Michał Grobelny 07 listopada 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5