Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: ZTM otwiera nowe POP-y – w Blue City i metrze

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-05-06 12:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: ZTM otwiera nowe POP-y – w Blue City i metrze
wiz. ZTM Warszawa
W wakacje powinien ruszyć nowy punkt obsługi pasażerów komunikacji miejskiej w warszawskim centrum handlowym Blue City. To pierwszy taki punkt w świątyni konsumpcji. ZTM planuje otwieranie kolejnych punktów w metrze oraz na dworcach kolejowych.

Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi właśnie przetarg na wykonanie zabudowy i wyposażenie punktu obsługi pasażerów (POP) w centrum handlowym Blue City. To będzie już 18. taki punkt i pierwszy w świątyni konsumpcji. – Obecnie w zachodniej części Warszawy nie ma Punktu Obsługi Pasażerów ZTM. Po zapoznaniu się możliwymi lokalizacjami punktów w tej okolicy doszliśmy do wniosku, że najatrakcyjniejsze dla pasażerów będzie CH Blue City – mówi Magdalena Potocka z Działu Funduszy i Mediów w ZTM Warszawa.

Nowy punkt znajdzie się na poziomie -1. Przewidziano w nim dwa stanowiska do obsługi pasażerów. Firmy zainteresowane jego realizacją mogą składać oferty do 11 maja. Zwycięzca będzie miał 35 dni od podpisania umowy na wykonanie zadania. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, uruchomienie punktu planujemy na okres wakacyjny – zapowiada Potocka.

W najbliższym okresie ZTM zamierza rozszerzyć liczbę punktów obsługi pasażera. Jak wyjaśniają przedstawiciele organizatora, można w nich załatwić zdecydowaną większość spraw związanych z komunikacją miejską. – Planujemy otwarcie nowych punktów na stacjach metra: Nowy Świat – Uniwersytet, Politechnika i Wilanowska oraz na Dworcu Centralnym i Zachodnim – informuje Magdalena Potocka. Punkty na dworcach mają być uruchomione po zakończeniu prac remontowych.

Aktualnie POP-y są skoncentrowane głównie przy metrze. Na I linii znajdują się one na stacjach Imielin, Służew, Centrum (dwa punkty), Świętokrzyska (antresola I linii), Ratusz, Dworzec Gdański (w przejściu podziemnym na perony kolejowe), Plac Wilsona, Marymont i Młociny (w hali autobusowej na terenie węzła). Na II linii pasażerowie mogą korzystać z POP-ów na stacjach Rondo ONZ, Świętokrzyska (antresola II linii), Stadion Narodowy i Dworzec Wileński. Ponadto takie punkty funkcjonują na Lotnisku Chopina, Dworcu Wschodnim (na dworcu autobusowym od strony Lubelskiej) oraz w siedzibie ZTM-u przy Żelaznej 61. Większość POP-ów jest czynna tylko w dni robocze. Punkt na lotnisku jest otwarty – jako jedyny – codziennie, a ponadto z POP-ów na stacjach Służew, Centrum, Ratusz, Młociny i Dworzec Wileński można korzystać także w soboty.


Wizualizacja POP w CH Blue City

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Będzie nowy punkt obsługi pasażera ZTM na Centralnym

Komunikacja

Warszawa: Będzie nowy punkt obsługi pasażera ZTM na Centralnym

Witold Urbanowicz 15 października 2015

Warszawa: Pierwszy POP w centrum handlowym

Przestrzeń

Warszawa: Pierwszy POP w centrum handlowym

Witold Urbanowicz 07 lipca 2015

Więcej POP-ów ZTM-u w metrze

Komunikacja

Więcej POP-ów ZTM-u w metrze

Witold Urbanowicz 02 czerwca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5