Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Zielone światło dla rozbudowy metra

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-01-25 15:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Zielone światło dla rozbudowy metra
fot. Martyn Janduła
Urząd Zamówień Publicznych stwierdził przed weekendem, że brak jest przeszkód do zawarcia umowy z wybranymi wykonawcami dla rozbudowy II linii metra o odcinki 3+3. Wcześniej zgłaszane zastrzeżenia nie wymagają realizacji zaleceń pokontrolnych i nie mają wpływu na wynik postępowania. – To bardzo ważny krok do podpisania umowy – komentuje Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Warszawa przygotowuje się do rozbudowy II linii metra o odcinki 3+3 – po trzy stacje w każdą ze stron: w kierunku zachodnim, na Wolę i wschodnio-północnym, na Targówek. Pod koniec października Metro rozstrzygnęło przetarg. Odcinek zachodni trafił do firmy Gulermak, a wschodnio-północny do Astaldi, które razem budowały oddany w marcu centralny odcinek II linii (jako AGP Metro). Całą procedurę przetargową wieńczy rutynowa kontrola uprzednia Urzędu Zamówień Publicznych (UZP).

UZP stwierdził drobne uchybienia formalne, jednak – jak podkreśla Metro – nie dotyczyły one wybranych ofert. Zamawiający miał siedem dni na odniesienie się do tych uwag. Jak informuje miasto, w piątek 22 stycznia Urząd Zamówień Publicznych stwierdził, że brak jest przeszkód do zawarcia umowy z wybranymi wykonawcami rozbudowy II linii metra. Wcześniejsze zastrzeżenia nie wymagają wydania zaleceń pokontrolnych i nie mają wpływu na wynik postępowania. Oznacza to brak przeszkód do zawarcia umowy z wybranymi wykonawcami.

Kiedy nastąpi podpisanie umowy? – To jeden z ostatnich kroków. Jak tylko będzie komplet dokumentów, to podpisujemy umowę. Mam nadzieję, że termin ten będzie bliski. Pierwszy kwartał jest aktualny – mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Odcinki w ramach 3+3 będą realizowane niezależnie od siebie. Na ok. 3,5-kilometrowym odcinku w kierunku Woli zaplanowano trzy stacje. Stacja C-8 Płocka znajdzie się w rejonie skrzyżowania Płockiej i Wolskiej. Stację C-7 Młynów (Moczydło) przewidziano pod ul. Górczewską, w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny, po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego. Zaplanowano tutaj węzeł przesiadkowy na kolej. Stację C-6 Księcia Janusza zaplanowano natomiast pod Górczewską, po wschodniej stronie skrzyżowania z Księcia Janusza. Na wschodnio-północnym, 3,1-kilometrowym odcinku w kierunku Targówka również przewidziano trzy stacje. Przystanek C-16 Szwedzka powstanie w rejonie Szwedzkiej i Strzeleckiej. Stacja C-17 Targówek została zaplanowana w rejonie Pratulińskiej i Ossowskiego. Ostatni przystanek. C-18 Trocka, powstanie natomiast przy skrzyżowaniu Pratulińskiej i Trockiej. Przewidywany termin ukończenia to 2019 r. W tej chwili toczy się konkurs na koncepcje architektoniczno-budowlane dla dalszych odcinków II linii.

WIZUALIZACJE STACJI PLANOWANYCH W RAMACH 3+3

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rozbudowa metra ruszy w majówkę. Pierwsze działki przekazane

Przestrzeń

Rozbudowa metra ruszy w majówkę. Pierwsze działki przekazane

Witold Urbanowicz 31 marca 2016

Metro wyrusza na Targówek. Umowa na budowę podpisana

Przestrzeń

Metro wyrusza na Targówek. Umowa na budowę podpisana

Witold Urbanowicz 11 marca 2016

Metro. Komplet dokumentów dla odcinka wschodniego. Jutro umowa

Komunikacja

Metro. Komplet dokumentów dla odcinka wschodniego. Jutro umowa

Witold Urbanowicz 10 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5