Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa wybrała firmy, które naprawią most Łazienkowski

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-04-10 16:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa wybrała firmy, które naprawią most Łazienkowski
Most Łazienkowskifot. masti, lic. CC 2.0, wikimedia commons
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz–Waltz poinformowała na Facebooku, że Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na remont mostu Łazienkowskiego. Wybór padł na konsorcjum, które zaproponowało najniższą cenę. Przeprawa ma być przejezdna do końca października.

„Umowa na remont mostu Łazienkowskiego podpisana! Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę z konsorcjum firm Bilfinger Infrastructure S.A. i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor" Sp. z o.o. na remont mostu Łazienkowskiego. Oferta na kwotę 104 363 937,74 zł została złożona we wtorek i mieści się w założeniach budżetowych” – czytamy na oficjalnym profilu prezydent miasta.

Wspomniana oferta była jedyną, która mieściła się w cenie, jaką Warszawa była gotowa zapłacić za remont (ok. 106 mln zł). Poza tym swoje usługi zaproponowały Strabag Sp. z o.o. (116 567 100 zł brutto), Mosty Łódź S.A. (119 978 999 zł 98 gr brutto) oraz Metrostav A.S. (132 778 098 zł 07 gr brutto).

„Komisja przez trzy dni oceniała tę i pozostałe trzy oferty złożone tego samego dnia. Teren zostanie przekazany konsorcjum w poniedziałek o godz. 8:00. Zgodnie z umową przeprawa ma być przejezdna do 31 października 2015 r., co nie oznacza końca robót na moście” – napisała prezydent Gronkiewicz–Waltz.

Most Łazienkowski spłonął w lutym. Po wstępnych analizach okazało się, że naprawa nie skończy się na pobieżnym remoncie, ale trzeba wymienić jego konstrukcję. W połowie sfinansuje ją Warszawa, a pozostałe 55 mln zł trafią na ten cel z państwowego budżetu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Łazienkowski budowany w upale. Termin naprawy zagrożony?

Przestrzeń

Warszawa: Łazienkowski budowany w upale. Termin naprawy zagrożony?

Leonard Dolecki 14 sierpnia 2015

Most Łazienkowski będzie jednocześnie wycinany i budowany

Przestrzeń

Most Łazienkowski będzie jednocześnie wycinany i budowany

Jakub Dybalski 24 kwietnia 2015

Warszawa: Rozpoczął się remont mostu Łazienkowskiego

Przestrzeń

Warszawa: Rozpoczął się remont mostu Łazienkowskiego

Emilia Derewienko 13 kwietnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5