Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa walczy z „przedeptami”

Dalej Wstecz
Autor:

"Wola Mieszkańców"

Data publikacji:
2017-03-10 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa walczy z „przedeptami”
fot. Skanska
Są takie sytuacje, w których zmysł projektanta danej przestrzeni całkowicie rozmija się z późniejszą praktyką jej użytkowania. W ten właśnie sposób powstają tzw. „przedepty”, czyli wydeptane pasy trawników, poprzez które ludzie skracają sobie drogę idąc np. do sklepu lub przystanku. Są to miejsca, które znaleźć można w każdym mieście w Polsce i choć liczba „przedeptów" w Warszawie jest trudna do oszacowania, to każdy mieszkaniec stolicy zna ich przynajmniej kilka. Z akcją „Chodnik”, mającą na celu zamianę przedeptów na Woli w regularne chodniki wspólnie startują właśnie stowarzyszenie Wola Mieszkańców oraz Piesza Wola.

– Zainspirowała nas podobna inicjatywa, z którą wystąpiło stowarzyszenie Otwarty Ursynów – mówi Aneta Skubida, radna dzielnicy i prezes Woli Mieszkańców. – Mamy nadzieję, że również u nas spotka się ona z dużym odzewem. Każdy z nas jest czasem pieszym, więc warto powalczyć o lepsze warunki do chodzenia w swojej najbliższej okolicy – dodaje.

Inicjatorzy akcji zwracają się z prośbą do mieszkańców o przesyłanie do nich informacji o „przedeptach" na Woli, najlepiej wraz ze zdjęciem. Na podstawie zgłoszeń stworzą wolską mapę tego typu miejsc, a następnie wystąpią do zarządców danego obszaru z prośbą o stworzenie chodników.

Głównym zarzutem pod adresem „przedeptów" jest ich negatywny wpływ na estetykę danej przestrzeni. Niszczone są trawniki a na ich miejscu zostaje goła ziemia lub tworzone na dziko quasi-przejścia z ułożonych przypadkowo płyt chodnikowych.

– Skoro i tak mamy do czynienia z wydeptanymi ścieżkami, na których trawa nigdy nie wyrośnie, warto zamienić je w bezpieczne, estetyczne chodniki. Takie, które nie będą zamieniać się w błoto po każdym deszczu a zimą będą odśnieżane. Jesteśmy przekonani, że to piesi wiedzą najlepiej którędy chcą chodzić, trzeba im więc to umożliwić – mówi Jędrzej Puzyński, twórca profilu Piesza Wola, członek zarządu stowarzyszenia Wola Mieszkańców i koordynator akcji „Chodnik”.

Oprócz Ursynowa i Woli z podobną akcją wystartować chcą niebawem także inne dzielnice Warszawy: Bemowo, Targówek i Wilanów.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa z Vision Zero. Kiedy nie zginie żaden pieszy?

Przestrzeń

Warszawa z Vision Zero. Kiedy nie zginie żaden pieszy?

Jakub Dybalski 08 marca 2017

Poznań wyłącza w centrum światła i sobie to chwali

Przestrzeń

Poznań wyłącza w centrum światła i sobie to chwali

Witold Urbanowicz 01 marca 2017

Polski pieszy – cukrzyk leczony przez zagłodzenie

Felietony i komentarze

Polski pieszy – cukrzyk leczony przez zagłodzenie

Dominik Wójcik 27 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS