Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa. Służewiec żegna się z ul. Marynarską w obecnym kształcie

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2016-09-29 10:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Służewiec żegna się z ul. Marynarską w obecnym kształcie
ul. MarynarskaFot. Witold Urbanowicz
W piątek 30 września wieczorem wprowadzone zostaną zmiany w ruchu drogowym na ul. Marynarskiej. Utrudnienia na najważniejszej ulicy Służewca potrwają przez następne dwa lata.

Prace związane z przebudową ul. Marynarskiej rozpoczęły się w drugiej połowie sierpnia. Wstrzymany wtedy został ruch tramwajowy – tramwaje dojeżdżają do skrzyżowania z ul. Wołoską a nie na pętlę Służewiec. Dotychczas prowadzone były prace związane z demontażem torowiska tramwajowego, trakcji oraz peronów przystankowych. Przeprowadzono także tyczenia geodezyjne oraz zabezpieczono drzewa rosnące w rejonie planowanych prac budowlanych. Teraz nadszedł czas na zasadnicze prace, które przez następne dwa lata nieco skomplikują poruszanie się po najważniejszej ulicy warszawskiego zagłębia biurowców na Służewcu Przemysłowym.

Jak jeździć po Mordorze?

W piątek 30 września ok. godz. 22. na ul. Marynarskiej i Postępu zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Do dwóch pasów zwężona zostanie północna jezdnia ul. Marynarskiej, ruch na południowej będzie odbywał się bez zmian. Węziej będzie też na ul. Postępu pomiędzy ul. Cybernetyki a Domaniewską. Kierowcy będą mieli tu do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Niemożliwe będą skręty w lewo z ul. Marynarskiej w Postępu, z Postępu w Marynarską oraz z Marynarskiej w Wynalazek i z Wynalazku w Marynarską. Z ul. Marynarskiej nie będzie można skręcać w ul. Postępu także w prawo.

Na ulicach w pobliżu wprowadzone będą zmiany, które zmniejszą niedogodności związane z budową. Wyznaczony zostanie skręt w lewo z ul. Cybernetyki w ul. Rzymowskiego, z dwóch pasów będzie można skręcać z południowego wlotu ul. Wołoskiej w Domaniewską, a ronda na skrzyżowaniu ul. Cybernetyki i Postępu oraz Cybernetyki, Wirażowej i 17 Stycznia zostaną przeorganizowane na turbinowe. Na jezdni ul. Wołoskiej wyznaczone zostaną buspasy – od skrzyżowania z ul. J.P.Woronicza do ronda Unii Europejskiej oraz od ul. Domaniewskiej do J.P. Woronicza w przeciwnym kierunku.

Zmienione zostaną programy sygnalizacji świetlnej. Przez cały czas trwania budowy utrzymane będą po dwa pasy ruchu w każdym kierunku na ul. Marynarskiej oraz po jednym na ul. Postępu.

Co się zmieni

W pierwszym etapie prac przebudowana zostanie infrastruktura podziemna: sieć ciepłownicza, wodociągowa, gazowa, sanitarna oraz kanalizacja deszczowa. To umożliwi przystąpienie do budowy torowiska w nowym miejscu oraz północnej jezdni ul. Marynarskiej, chodników i ścieżki rowerowej. Zakończenie tego etapu nastąpi latem 2017 r. Wówczas przywrócony zostanie ruch tramwajowy do pętli Służewiec oraz drogowy po północnej stronie ul. Marynarskiej. Cała inwestycja czyli poszerzenie jezdni ul. Marynarskiej do trzech pasów ruchu, wybudowanie wiaduktu na ul. Postępu oraz kładki dla pieszych w rejonie ul. Wynalazek zakończy się w drugiej połowie 2018 r. i będzie kosztowała 49 mln zł.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Dodatkowe pociągi SKM na Służewiec

Przestrzeń

Warszawa. Dodatkowe pociągi SKM na Służewiec

ZTM Warszawa 05 września 2016

Dokumentacja nowego tramwaju na Służewiec nieco droga

Przestrzeń

Dokumentacja nowego tramwaju na Służewiec nieco droga

Witold Urbanowicz 05 sierpnia 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS