Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Remont tramwaju na Obozowej w cieniu kolei

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-20 13:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Remont tramwaju na Obozowej w cieniu kolei
Fot. ZTM Warszawa
Przebudowa kolejowej linii obwodowej w Warszawie wymusza wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Obozowej. W cieniu tych prac remont odcinka torów przeprowadzają też Tramwaje Warszawskie. Na większy remont trasy tramwajowej mieszkańcom i pasażerom przyjdzie jednak poczekać.

W lutym PKP PLK podpisały umowę z wykonawcą remontu tzw. małej linii obwodowej w Warszawie na odcinku Warszawa Zachodnia (peron 8) – Warszawa Gdańska. Prace wymuszają rozbiórki wiaduktów nad ulicami łączącymi Śródmieście, Wolę i Bemowo w ciągu Kasprzaka, Wolskiej, Górczewskiej oraz Obozowej.

Najbardziej uciążliwe prace trwają na Obozowej. Co prawda kilka dni temu kolej udostępniła przejazd dla ruchu kołowego, ale nadal wstrzymany pozostaje ruch tramwajów w ciągu Młynarskiej i Obozowej od Zajezdni Wola do Majakowskiego. Ratusz oczekuje od wykonawcy remontu kolejowego, że zamknięcie nie wydłuży się poza II połowę września.

Konieczne wyłączenie ruchu wykorzystują tramwajarze do przeprowadzenia własnych prac. – Podczas przebudowy w 2017 r. prace będą dotyczyły wymiany konstrukcji torowiska o długości 1103 metrów toru pojedynczego. Przebudowa torowiska będzie prowadzona na odcinku od ul. Płockiej do ul. Wawrzyszewskiej. Tory wydzielone zostaną z jezdni w konstrukcji bezpodsypkowej z zabudową roślinną w postaci rozchodnika – mówi Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Prace ograniczą się jedynie do torowiska i nie obejmują przebudowy ulicy oraz zmiany organizacji ruchu. – Na tym etapie nie jest to planowane, ze względu na budowę II linii metra i remontu linii kolejowej – mówi Powałka.
Generalna przebudowa ulicy Obozowej, której projekt powstał w 2011 r., odwlekana jest od wielu lat. Zgodnie z projektem przygotowanym przez Tramwaje Warszawskie efektem przebudowy ulicy Obozowej mają być m.in. drogi rowerowe, wysepki przystankowe (obecnie wsiada się w wielu miejscach z poziomu jezdni). Zapowiadano również priorytet dla tramwajów, racjonalizację układu przystanków, a także uspokojenie ruchu. Inwestycję blokowali jednak dzielnicowi radni, którym zmiany nie przypadły do gustu.

Na razie nie wiadomo, kiedy uda się przeprowadzić tę inwestycję. – Rozpoczęcie tego etapu prac będzie skoordynowane z budową metra tak, aby uciążliwości dla mieszkańców były jak najmniejsze – mówi Michał Powałka. Obozowa – wobec zamknięcia Górczewskiej – stanowi jeden z ciągów objazdowych. Zakończenie realizacji odcinka zachodniego II linii do stacji Księcia Janusza planowane jest pod koniec 2019 r.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Obozowa planowana do otwarcia od środy 19 lipca

Przestrzeń

Warszawa: Obozowa planowana do otwarcia od środy 19 lipca

Witold Urbanowicz 18 lipca 2017

Warszawa: Remont Obozowej przy okazji remontu linii obwodowej?

Przestrzeń

Warszawa: Remont Obozowej przy okazji remontu linii obwodowej?

Witold Urbanowicz 20 lutego 2017

Warszawa: Remont tramwajów na Obozowej znowu przesunie się?

Przestrzeń

Warszawa: Remont tramwajów na Obozowej znowu przesunie się?

Witold Urbanowicz 03 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS