Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Otwarcie tramwaju na Tarchomin pod koniec lutego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-03 16:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Otwarcie tramwaju na Tarchomin pod koniec lutego
fot. Michał Kiembrowski
Tramwaje Warszawskie poinformowały, że pod koniec lutego uruchomiony zostanie kolejny odcinek linii tramwajowej na Tarchominie do przystanków na Nowodworach. Tramwaje miałyby tam dojeżdżać regularnie 27 lutego. To pierwsza inwestycja tramwajowa stolicy realizowana ze środków unijnych z perspektywy 2014-2020.

Przy okazji rozpisania przetargu na 213 nowych tramwajów spółka Tramwaje Warszawskie poinformowały o postępach prac przy budowie przedłużenia linii tramwajowej na Tarchominie wzdłuż ulicy Światowida. Zgodnie z umową wykonawca powinien przekazać inwestycję Tramwajom Warszawskim do odbioru w terminie do 7 lutego 2017 r. – Możemy potwierdzić, że od 27 lutego będziemy regularnie jeździć tramwajem na Nowodwory. Być może będzie niespodzianka już 26 lutego – zapowiada Krzysztof Karos, prezes Tramwajów Warszawskich. 

Od kilku lat Tramwaje Warszawskie etapami realizują trasę tramwajową z Młocin na Tarchomin. W tej chwili tramwaje dojeżdżają do pętli Tarchomin Kościelny przy Mehoffera. Teraz realizowany jest już trzeci etap w postaci 1,5-kilometrowego odcinka dwutorowej trasy wzdłuż Światowida do ul. Strumykowej. Umowa z wykonawcą, konsorcjum ZUE i Strabag, opiewająca na kwotę 31,6 mln zł, została podpisana 7 czerwca 2016 r.

Na trasie znajdują się dwa nowe zespoły przystankowe – na skrzyżowaniach z Ordonówny i Stefanika. Realizowany teraz odcinek pozbawiony jest pętli. Na wysokości istniejącej pętli autobusowej Nowodwory ułożono rozjazd dla tramwajów dwukierunkowych. Zastosowano tutaj pierwszy w Warszawie rozjazd z krzyżownicą głębokorowkową. Tramwaje będą mogły przejeżdżać szybciej, a w dodatku ciszej i bardziej komfortowo.

Realizowany obecnie odcinek linii tramwajowej to pierwsza tramwajowa inwestycja Warszawy finansowana ze środków unijnych z perspektywy 2014-2020. Umowę o dofinansowanie podpisano w grudniu. W kolejnych etapach tramwaje mają pojechać dalej wzdłuż Światowida do pętli Winnica, planowanej w rejonie Modlińskiej. Całość miałaby zostać zakończona do 2018 r.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS