Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa: Elektrobusem do rezerwatu na Dewajtis

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-02-19 13:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Elektrobusem do rezerwatu na Dewajtis
BYD na testachfot. Michał Szymajda
Elektrobusy, które Warszawa kupuje i testuje, mogą się okazać przydatne. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego zwrócił się do ZTM-u z wnioskiem o uruchomienie linii autobusowej. Problem w tym, że droga dojazdowa prowadzi przez rezerwat.

Od dłuższego czasu Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego zmaga się z problemem skomunikowania części wydziałów, znajdujących się na końcu ulicy Dewajtis. Prowadzi ona przez teren rezerwatu na terenie Lasu Bielańskiego. Pracownicy i studenci mają ponad kilometr do komunikacji tramwajowej. Nierozwiązaną kwestią jest nierespektowane ograniczenie ruchu, co wiąże się także z brakiem komunikacji publicznej.

Jest szansa, że to się zmieni. UKSW stara się o uruchomienie linii autobusowej. Potrzeby uczelni i oczekiwania ekologów pogodzić mogą autobusy elektryczne. Warszawa testuje właśnie przez pół roku cztery elektrobusy chińskiej firmy BYD. Miejskie Zakłady Autobusowe zakupiły też dziesięć elektrycznych Solarisów i planują zakup kolejnych.

Sprawa uruchomienia linii jest na bardzo wstępnym etapie. – Do tej pory odbył się jedynie jeden przejazd testowy autobusu elektrycznego z udziałem MZA, uczelni, dzielnicy i lasów. Test wykazał, że konieczne będzie wygospodarowanie miejsca do zawracania na terenie uczelni – kosztem części miejsc parkingowych oraz że konieczne będzie przebudowanie progów zwalniających na wyspowe i wybudowanie przystanków przy skrzyżowaniu Dewajtis z Marymoncką tak, żeby była wygodna przesiadka do tramwaju – informuje Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM Warszawa.

Trasa autobusu nie jest jeszcze ustalona. – Są rozważane różne warianty – czy do Metra Wawrzyszew czy do Metra Marymont – mówi Krajnow. Nie wiadomo, kiedy mogłaby zostać uruchomiona linia. – Termin uruchomienia linii nie jest obecnie znany. Będą prowadzone szczegółowe rozmowy techniczne z uczelnią – zaznacza Igor Krajnow.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5