Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa: Dwójka nie zmieni numeru, żeby pasażerowie się nie odzwyczaili

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-04-11 11:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Dwójka nie zmieni numeru, żeby pasażerowie się nie odzwyczaili
Fot. ZTM Warszawa
Godziny i dni kursowania linii tramwajowej nr 2 przez Most Północny zostały ograniczone. Zgodnie z zarządzeniem o oznaczeniach linii powinna zmienić swój numer, tak jak stało się to z linią dowozową do tramwaju. ZTM postanowił utrzymać dotychczasowe oznaczenie nowej linii. Dlaczego?

Od 6 kwietnia tramwaje linii nr 2 na nowej trasie przez Most Północny przestały - w związku z niewielkim wykorzystaniem - jeździć w soboty, niedziele i święta. Teraz tramwaje tej linii kursują tylko w dni powszednie w ramowych godzinach 6:00-20:30. Dwójka jeździ też rzadziej w międzyszczycie - co kwadrans.

W parze z cięciami na dwójce ZTM wprowadził zmiany w kursowaniu linii dowozowej 214, która zgodnie z zarządzeniem dyrektora ZTM o oznaczeniach została przekształcona w linię okresową 314. Autobusy tej linii jeżdżą tylko w godzinach kursowania tramwaju. Jednocześnie numeru nie zmieniła dwójka, która zgodnie ze wspomnianym zarządzeniem powinna jeździć oznaczona jako 42 (oznaczenie linii okresowej). Dlaczego? - Sprawa zmiany numeru analizowana była bardzo dokładnie. Biorąc pod uwagę planowane wydłużenie linii w głąb osiedla, a co za tym idzie wznowienie jej kursowania w dni wolne od pracy, została podjęta decyzja o pozostawieniu obecnego numeru, gdyż zarządzenie umożliwia odstępstwa. Na każde odstępstwo zgodę oczywiście musi wyrazić dyrektor ZTM. I tak było w tym przypadku - wyjaśnia Igor Krajnow, rzecznik prasowy organizatora komunikacji.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj na Tarchomin znowu z odwołaniami

Przestrzeń

Tramwaj na Tarchomin znowu z odwołaniami

Witold Urbanowicz 19 lipca 2013

Warszawa: Dwójka pozostanie szczytowa

Komunikacja

Warszawa: Dwójka pozostanie szczytowa

Witold Urbanowicz 28 sierpnia 2013

Warszawa: Dwójka przez Most Północny tylko w szczycie

Komunikacja

Warszawa: Dwójka przez Most Północny tylko w szczycie

Witold Urbanowicz 26 czerwca 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS