Partnerzy serwisu:
Komunikacja

W Wałbrzychu wciąż będzie jeździło Śląskie Konsorcjum Autobusowe

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-04-15 11:39
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Wałbrzychu wciąż będzie jeździło Śląskie Konsorcjum Autobusowe
autobus w Wałbrzychufot. mateo Wałbrzych, CC BY-SA 3.0
Wałbrzyski Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta powierzył na trzy lata wykonywanie uzupełniających usług autobusowych konsorcjum sześciu firm, które już realizują przewozy w mieście. Zamówienie udzielono z wolnej ręki.

Wałbrzyscy urzędnicy mieli do tego prawo, bo zamówienie dotyczy usług uzupełniających. W tej sytuacji miasto może udzielić zamówienie dotychczasowemu wykonawcy, jeśli dzieje się to w terminie trzech lat od zawarcia pierwotnej umowy i dotyczy nie więcej niż 50 proc. wartości zamówienia podstawowego i dotyczy powtórzenia wspomnianego zamówienia.

ŚKA w 2012 r. wygrała w Wałbrzychu przetarg na obsługę tamtejszej komunikacji, przejmując ją od Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. MZUK dziś jest odpowiedzialny głównie za lasy, parki i cmentarze, a przewozami autobusowymi zajmują się firmy Nowak Transport Benedykt Nowak jako lider konsorcjum oraz LZ Apolinary Lazar, Transgór SA, P.P.U.H. Kłosok, ASKA i Usługi Transportowe Krzysztof Pawelec. Konsorcjum przejęło wtedy od MZUK 20 zakupionych niedługo wcześniej solarisów (w tym 3 przegubowe), a samo zobowiązało się zapewnić 30 dodatkowych, fabrycznie nowych pojazdów, w tym 4 przegubowe. Te również trafiły na Dolny Śląsk z fabryki w Bolechowie.

Mimo że transport w Wałbrzychu jest obsługiwany w sumie przez sześć firm, to wszystkie pojazdy mają jednakowe malowanie. ZDKiUM zatrudnia konduktorów, którzy sprzedają bilety w pojeździe, a także kontrolerów, którzy sprawdzają bilety popołudniami i wieczorami.

ŚKA będzie obsługiwało komunikacyjnie Wałbrzych przez 10 lat od startu umowy w 2012 r. Za swoje usługi otrzyma w sumie niecałe 235 mln zł.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Transgraniczna Linia Europejska ma szansę wrócić do Świnoujścia

Komunikacja

Transgraniczna Linia Europejska ma szansę wrócić do Świnoujścia

Martyn Janduła 06 kwietnia 2016

Transport zbiorowy to element infrastruktury

Felietony i komentarze

Transport zbiorowy to element infrastruktury

Dominik Wójcik 15 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS