Partnerzy serwisu:
Komunikacja

W Sieradzu starcie Ursusa i Solarisa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-31 20:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Sieradzu starcie Ursusa i Solarisa
fot. Solaris
MPK w Sieradzu otworzyło oferty na dostawę nowych ośmiu nowych autobusów o długości ok. 10 metrów. O zamówienie ubiega się dwóch dostawców: Ursus Bus i Solaris. Wszystkie pojazdy mają zostać dostarczone do końca I kwartału 2018 r.

Przedmiotem przetargu rozpisanego przez sieradzki MZK jest dostawa ośmiu nowych, w pełni niskopodłogowych autobusów o długości 9-10,5 m. Sieradz stawia na diesla: pojazdy mają być wyposażone w silnik spełniający normę Euro 6 o mocy 180 KW.

Dzisiaj (31 stycznie) minął termin składania ofert. Zamawiający poinformował, że przeznaczył na realizację zamówienia kwotę 7,87 mln zł. Wpłynęły dwie oferty. Jedną z nich złożyło konsorcjum Ursus Bus 3, w skład którego weszły spółki Ursus Bus i Ursus, oferując kwotę 8,79 mln zł brutto. Drugą ofertę, opiewającą na kwotę 7,87 mln zł brutto, złożyła firma Solaris. O wyborze zadecydują cena (60%), warunki techniczne (30%), posiadanie certyfikatu niepalności (5%) oraz zabezpieczenie zakupu części zamiennych (5%).

Obie firmy zaoferowały podobne warunki gwarancji, choć Ursus okazał się lepszy w zakresie akumulatorów (18 miesięcy zamiast 12), natomiast Solaris w zakresie tablic kierunkowych (24 miesięcy zamiast 18), kasowników (30 miesięcy zamiast 24).

Zwycięska firma musi dostarczyć wszystkie pojazdy do końca marca 2018 r. Przyjęto, że pierwsze dwa wozy przyjadą do końca czerwca 2017 r., kolejne dwa do końca września, następne dwa do końca grudnia, natomiast ostatnie dwa – w I kwartale 2018 r.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bolesławiec na zakupach: 13 dziesięciometrowych autobusów

Komunikacja

Bolesławiec na zakupach: 13 dziesięciometrowych autobusów

Witold Urbanowicz 27 stycznia 2017

Tarnów kupuje 5 niskopodłogowych autobusów

Komunikacja

Tarnów kupuje 5 niskopodłogowych autobusów

Jakub Dybalski 27 stycznia 2017

Kielce ponownie próbują kupić 25 hybryd

Komunikacja

Kielce ponownie próbują kupić 25 hybryd

Witold Urbanowicz 27 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS