Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

W Małopolsce budują drogi dla rowerowych długodystansowców

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2014-07-03 12:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Małopolsce budują drogi dla rowerowych długodystansowców
EuroVelo 4 na Śląskufot. Hons084, lic. CC BY-SA 3.0
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji budowy trzech tras rowerowych w Małopolsce. Dwie z nich mają być częścią europejskiej sieci tras rowerowych EuroVelo.

EuroVelo to pomysł Europejskiej Federacji Cyklistów zakładający przecięcie kontynentu siecią długich tras rowerowych, które przekraczałyby granice państw. Tras, zwykle mających po kilka tysięcy kilometrów (najdłuższy Szlak Żelaznej Kurtyny ma 10,4 tys. km), jest czternaście. Pięć z nich przebiega przez Polskę, a dwa przez Małopolskę. Budowa tras jest współfinansowana przez Unię Europejską.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji programowej budowy I etapu trzech tras. Pierwszą jest Wiślana Trasa Rowerowa prowadząca wzdłuż Wisły, łącząca granice województw śląskiego i świętokrzyskiego. Jej długość to ok. 200 km. Druga to małopolski odcinek EuroVelo 4. Na zachód od Krakowa będzie prowadził WTR. Na wschód od miasta m.in. przez Puszczę Niepołomicką i drogą wzdłuż autostrady A4. W całości EV4 ma łączyć francuskie Roscoff na wybrzeżu Atlantyku z Kijowem. Małopolski odcinek będzie miał długość 194 km.

Trzeci element przetargu to 261–kilometrowy fragment trasy EuroVelo 11, który będzie się zaczynał w Leluchowie, na słowackiej granicy i przez Kraków prowadził do Proszowic na granicy z województwem świętokrzyskim. To z kolei część EV11, łączącego Przylądek Północny w Norwegii z Atenami.

Oferty można składać do 6 sierpnia. O wyporze najkorzystniejszej zdecyduje cena.

Więcej o EuroVelo przeczytasz tutaj.
VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. Powstanie płatny parking rowerowy

Przestrzeń

Wrocław. Powstanie płatny parking rowerowy

Rafał Stawecki 27 sierpnia 2014

Warszawa. Rowerem po ścieżce lub chodniku

Komunikacja

Warszawa. Rowerem po ścieżce lub chodniku

Jakub Dybalski 19 sierpnia 2014

Łomża rezyguje z EuroVelo

Prawo & Finanse

Łomża rezyguje z EuroVelo

Rafał Stawecki 04 kwietnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS