Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Udało się: Poznań Główny będzie miał schody ruchome na dół

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-04-29 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Udało się: Poznań Główny będzie miał schody ruchome na dół
mat. PKP SA
Po kilku próbach udało się wybrać wykonawcę dla jednej z bardziej wyczekiwanych inwestycji na nowym dworcu Poznań Główny. W ciągu dziewięciu miesięcy mają powstać schody ruchome prowadzące na dół z holu dworca na znajdujące się niżej perony 1, 2 i 3.

Jednym z mankamentów nowego dworca Poznań Główny jest brak schodów ruchomych, jadących na dół, dzięki którym pasażerowie mogliby dostać się z holu dworca na perony 1, 2 i 3. Podróżni do dyspozycji mają jedynie długie schody stałe oraz windy. Biorąc pod uwagę charakter miejsca, takie rozwiązanie jest niewystarczające. Inwestor kompleksu dworcowo-handlowego przekonywał jednak, że schodów ruchomych na dół nie da się zrobić. Na przeszkodzie miały stać względy bezpieczeństwa i regulacje związane z ewakuacją pasażerów.

Po audycie zleconym przez PKP SA okazało się, że takie schody można zbudować w miejscu istniejących stałych, choć wątpliwości w tej kwestii nasuwały się po kolejnych, nieskutecznych przetargach. W kolejnych przetargach albo nikt się nie zgłaszał, albo ceny przekraczały założony kosztorys.

Wykonawcę budowy schodów ruchomych udało się wybrać w piątym z kolei przetargów, w którym wpłynęły dwie oferty. Inwestycję o wartości niecałych 2 mln zł netto zrealizuje konsorcjum AMP oraz A Projekt, z którym PKP podpisały już umowę.

Za schodów podróżni powinny móc skorzystać najpóźniej na początku 2017 r. – Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania szczegółowego harmonogramu. Zgodnie ze specyfikacją, prace nie mogą trwać dłużej niż 9 miesięcy – mówi Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP SA.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań Główny: Uda się zbudować schody ruchome na dół?

Przestrzeń

Poznań Główny: Uda się zbudować schody ruchome na dół?

Witold Urbanowicz 16 marca 2016

Perony w Poznaniu będą zmodernizowane

Przestrzeń

Perony w Poznaniu będą zmodernizowane

Redakcja 15 lutego 2016

PKP SA przygotowują remont Poznania Zachodniego

Przestrzeń

PKP SA przygotowują remont Poznania Zachodniego

Witold Urbanowicz 10 lutego 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS