Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie wyremontują torowisko w Zabrzu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-03-12 11:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie wyremontują torowisko w Zabrzu
Zabrze, ul. Wolnościfot. stAn, lic. CC BY-SA 2.5 Wikimedia commons
Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na remont torowisk w Zabrzu. To kolejne zadania w ramach pierwszego tak dużego projektu modernizacyjnego na śląskiej i zagłębiowskiej sieci. Inwestycje są finansowane ze środków UE.

Jedno zadanie obejmuje modernizację torowiska tramwajowego w ul. Bytomskiej na odcinkach od Bolesława Chrobrego do Młyńskiej i od Drzymały do Zamkowej. Drugie przewiduje natomiast modernizację torowiska wzdłuż Marcina Lutra, placu Krakowskiego, Wiktora Brysza i Wolności.

W ramach kompleksowej modernizacji od nowa wykonane mają być podbudowa, nawierzchnia torowa (ok. 1,9 km toru pojedynczego w przypadku pierwszego zadania i 1,6 km dla drugiego zadania) i drogowa. Torowisko poprowadzone jest w jezdni – specyfikacja zakłada jego wykonanie na prefabrykowanych płytach w technologii „szyny pływającej”. W skład drugiego zadania wchodzi także sterowanie i ogrzewanie rozjazdów.

Planowany harmonogram prac musi uwzględniać maksymalne utrzymanie ruchu tramwajowego. Prace torowe będą prowadzone przy zachowaniu ruchu tramwajowym po jednym torze wahadłowo, z zabezpieczeniem przejazdu sygnalizacją międzymijankową.

Oferty składać można do 17 kwietnia br. Podstawowym kryterium jest cena (90%), pozostałe punkty można otrzymać za gwarancję (z 60 do 120 miesięcy). Termin wykonania zamówienia mija w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy, lecz nie dłużej niż do końca września br.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS