Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie rozpoczynają projekt unijny. Ruszają prace w Rudzie Śląskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-17 11:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie rozpoczynają projekt unijny. Ruszają prace w Rudzie Śląskiej
fot. Tramwaje Śląskie
W poniedziałek 20 marca rozpocznie się realizacja pierwszego zadania z nowego, wielkiego projektu unijnego, jaki będą realizować Tramwaje Śląskie. Ruszają prace na ul. Niedurnego w Rudzie Śląskiej na trasie linii nr 9.

Przedmiotem zamówienia Tramwajów Śląskich jest przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Niedurnego w Rudzie Śląskiej na odcinku od Hutniczej do Grochowskiej (ok. 900 m toru pojedynczego). Zadaniem wykonawcy będzie rozebranie nawierzchni i podbudowy. Nowe torowisko zostanie ułożone na prefabrykowanych płytach. Prace obejmą też przebudowę przystanków, wykonanie odwodnienia, wycinkę 29 drzew. Inwestycja nie obejmuje nowej sieci trakcyjnej.

Prace, zgodnie z umową podpisaną 16 lutego, zrealizuje firma Tor-Krak z Krakowa. Jej wartość to 4,80 mln zł brutto. Firma ma osiem miesięcy na zrealizowanie prac, licząc od momentu zawarcia kontraktu.

– Przekazanie placu budowy nastąpiło 9 marca, a w ostatnich dniach przygotowywana była m.in. organizacja ruchu w rejonie prac. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami będziemy wykorzystywać tu tramwaje dwukierunkowe, a na wyłączonym fragmencie linii nr 9 zapewniona będzie komunikacja autobusowa – zaznacza Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

Zasadnicze prace, związane z wyłączeniem ruchu tramwajowego, ruszają 20 marca. Linia nr 9 będzie kuroswać na trasie Bytom pl. Sikorskiego – Ruda Śląska Chebzie pętla. Ponadto uruchomiona zostanie linia nr 10 na trasie Chorzów Rynek – Ruda Śląska Wirek Grochowska (tymczasowy przystanek przed miejscem prac). Będą ją obsługiwać Moderusy Beta i tramwaje typu Pt-8. Ponadto zmianie ulegną rozkłady linii 6, 7, 13, 14, 16, 19, 20, 33, 43 i 49. KZK GOP uruchomi też zastępczą linię autobusową T-9 na trasie Wirek Kopalnia Pokój – Ruda Śląska Chebzie Dworcowa – Ruda Śląska Chebzie Dworzec z częstotliwością co 20 minut.

Prace na Niedurnego to pierwsze zadanie z nowego, wielkiego projektu unijnego, który będą realizować Tramwaje Śląskie. Inwestycje podzielono na dwa etapy, a wartość całego projektu to ok. 885 mln zł. Lista zadań, które mają się rozpocząć w tym roku, obejmuje 23 projekty.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ruda Śląska: Torowisko na Niedurnego idzie do remontu

Przestrzeń

Ruda Śląska: Torowisko na Niedurnego idzie do remontu

Witold Urbanowicz 22 lutego 2017

Sosnowiec w oczekiwaniu na budowę nowej linii tramwajowej na Zagórzu

Przestrzeń

Sosnowiec w oczekiwaniu na budowę nowej linii tramwajowej na Zagórzu

Witold Urbanowicz 29 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS