Partnerzy serwisu:
Mobilność

Traficar dostępny w Warszawie już od czerwca

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2017-05-29 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Traficar dostępny w Warszawie już od czerwca
fot. Traficar
Po starcie w Krakowie, nowoczesny system carsharingu Traficar wjeżdża na ulice Warszawy. Mieszkańcy stolicy zyskają nową, wygodną alternatywę dla komunikacji miejskiej, w postaci samochodów, które będą mogli wynajmować na minuty za pomocą mobilnej aplikacji. Docelowo w stolicy ma być 300 aut do wypożyczenia, również na… stacjach benzynowych Orlenu.

Już w czwartek, 1 czerwca flota srebrnych Renault Clio z logo Traficara pojawi się na ulicach Śródmieścia, Żoliborza, Woli, Ochoty, Mokotowa, Pragi Północ i Pragi Południe. Te siedem dzielnic jako pierwsze obejmie system Traficar, który pozwala wypożyczyć samochód i oddać go w dowolnym momencie i miejscu. Docelowo usługa obejmie całe miasto, a do dyspozycji użytkowników będzie 300 samochodów.

Traficar to prywatny system carsharingowy, który w zeszłym roku uruchomiono w Krakowie. Firma zapowiada, że w planach ma uruchomienie podobnych w każdym polskim miescie powyżej 200 tys. mieszkańców. – Dostrzegamy rosnący potencjał usług carsharingowych, dlatego w ciągu roku planujemy start usługi w kolejnych aglomeracjach – mówi Piotr Groński, prezes firmy Traficar.

Ceny za korzystanie z systemu Traficar w Warszawie, będą identyczne z krakowskimi. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy - 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł. W zakresie możliwości parkowania usługa będzie dostępna w tzw. modelu otwartym (ang. free-floating), co oznacza, że samochód można zwrócić w dowolnym miejscu, a nie jedynie w wyznaczonych punktach.

Podstawą korzystania z usługi Traficar jest mobilna aplikacja na smartfony. W Krakowie w niespełna osiem miesięcy w systemie zarejestrowało się ponad 15 tys. osób. Po aktywowaniu konta użytkownik za pomocą mapy odnajduje najbliższy samochód i rezerwuje go. Następnie powinien w ciągu 15 minut dotrzeć do auta, zeskanować umieszczony na nim kod QR i od tej pory może cieszyć się jazdą do woli.

Traficar wyprzedza miejskie inicjatywy. Na ukończeniu jest procedura uruchomienia miejskiego carsharingu we Wrocławiu, postępowania przetargowe są przygotowywane lub prowadzone w Warszawie i w Krakowie.

Strategicznym partnerem rozwoju Traficara w Polsce jest Renault Polska i PKN Orlen. Flota Traficara w Warszawie oparta jest o samochody Renault Clio. Z kolei Orlen zapewnia traficarom paliwo oraz infrastrukturę do przygotowania samochodów. Dzięki współpracy możliwe będzie pozostawianie traficarów na dedykowanych miejscach na wybranych stacjach Orlenu, co przyczyni się do zwiększenia dostępności usługi.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdynia myśli o miejskim car–sharingu

Mobilność

Gdynia myśli o miejskim car–sharingu

Jakub Dybalski 24 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5