Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Toruń zbuduje łącznik tramwajowy na al. Jana Pawła II. Jest przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-20 16:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Toruń zbuduje łącznik tramwajowy na al. Jana Pawła II. Jest przetarg
mat. UM Toruń
Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu ogłosił przetarg na przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu al. Jana Pawła II i Wałów Sikorskiego. W ramach inwestycji powstanie wydzielony pas autobusowo-tramwajowy, a także nowy odcinek torowiska między pl. Niepodległości a pl. Artylerii Polskiej. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana do końca listopada 2020 r.

MZK w Toruniu ogłosił przetarg na przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. Jana Pawła II wraz z budową wydzielonego pasa tramwajowo – autobusowego, a także nowego, dwutorowego odcinka torowiska łączącego pl. Niepodległości z pl. Artylerii Polskiej. Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektu, uzyskanie pozwoleń i wykonanie prac. Inwestycja zakłada rozbiórkę ślepego toru w ciągu al. Jana Pawła II w stronę mostu (pozostałość po linii tramwajowej w kierunku dworca, która może być wykorzystywana do zawracania bądź odstawiania tramwajów). Więcej o wariantach tej inwestycji pisaliśmy tutaj.

Termin składania ofert mija 31 maja. Udział mogą brać firmy, które spełnią trzy warunki. Jednym z nich jest doświadczenie z ostatnich pięciu lat w zakresie realizacji minimum jednego zamówienia polegającego na budowie lub przebudowie torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną o wartości minimum 20 mln zł brutto. Kolejny warunek to doświadczenie z ostatnich trzech lat w zakresie prac projektowych dla przedsięwzięcia obejmującego budowę lub przebudowę torowiska tramwajowego o wartości min. 700 tys. zł brutto. Ostatni warunek to legitymowanie się doświadczeniem z ostatnich pięciu lat w zakresie usługi zaprojektuj i buduj w zakresie budowy lub przebudowy torowiska tramwajowego o wartości min. 2,7 mln zł brutto. O wyborze zadecydują cena (75%), okres gwarancji na roboty budowlane (5%) oraz czas realizacji (5%). Dodatkowe punkty można otrzymać za zaoferowanie skrócenia czasu prac projektowych i przygotowawczych o maksymalnie dwa miesiące i robót budowlanych o cztery miesiące.

Projekty budowlane i wykonawcze mają powstać w ciągu odpowiednio 15 i 17 miesięcy od podpisania umowy. Prace zwiążane z modernizacją ok. 1350 metrów toru pojedynczego torowiska w ul. Chopina, al. Jana Pawła II i ul. Wały gen. Sikorskiego mają zostać przeprowadzone do końca czerwca 2020 r. (przy czym przebudowa al. Jana Pawła II nie może rozpocząć się wcześniej niż 1 kwietnia 2019 r.). Budowa ok. 416 mtp nowego toru od pl. Artylerii Polskiej do pl. Niepodległości oraz modernizacja ok. 475 mtp toru wzdłuż ul. Kraszewskiego i Czerwona Droga przewidziana jest w terminie do końca listopada 2020 r. (przy czym rozpoczęcie prac przy Kraszewskiego i ul. Czerwona Droga możliwe jest po 1 marca 2020 r., po przywróceniu ruchu w ciągu Chopina – al. Jana Pawla II – ul. Wały gen. Sikorskiego).


al. Jana Pawła II na odcinku od Chopina do Wałów Sikorskiego, mat. MZK Toruń


al. Jana Pawła II od pl. Artylerii Polskiej i Wałów Sikorskiego do pl. Niepodległości, mat. MZK Toruń


ul. Chopina, mat. MZK Toruń


ul. Wały Sikorskiego od pl. Artylerii Polskiej i al. Jana Pawła II do al. Solidarności, mat. MZK Toruń


ul. Kraszewskiego i Czerwona Droga oraz pl. Niepodległości, mat. MZK Toruń

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Toruńskie cmentarzysko tramwajów

Komunikacja

Toruńskie cmentarzysko tramwajów

Witold Urbanowicz 12 listopada 2016

Toruniowi brakuje miejsca na tramwaje. Od lat siedemdziesiątych

Przestrzeń

Toruniowi brakuje miejsca na tramwaje. Od lat siedemdziesiątych

Witold Urbanowicz 05 listopada 2016

Toruń: Tramwajem przez Rubinkowo. Tylko którędy?

Przestrzeń

Toruń: Tramwajem przez Rubinkowo. Tylko którędy?

Witold Urbanowicz 20 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5