Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Toruń kupi więcej nowych tramwajów. Teraz dwukierunkowe

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
13-11-2014
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Toruń kupi więcej nowych tramwajów. Teraz dwukierunkowe
fot. KF
MZK w Toruniu ogłosił właśnie przetarg na cztery nowe tramwaje dwukierunkowe z opcją zwiększenia zamówienia o kolejne dwie sztuki. Na zakup pięcioczłonowych pojazdów pozwalają oszczędności osiągnięte w innych projektach realizowanych w ramach BiT-City.

Przetarg obejmuje zakup czterech nowych tramwajów dwukierunkowych o długości od 28 do 32 m. W pełni niskopodłogowe pojazdy mają być złożone z pięciu członów. – Oszczędności w realizacji pozostałych zadań BiT-City pozwoliły nam uzyskać środki na nowe tramwaje i ogłosić przetarg – mówi Piotr Reich, rzecznik prasowy MZK Toruń.

Oferent będzie musiał dostarczyć też wyposażenie obsługowe oraz pakiet eksploatacyjno-naprawczy. Przetarg zakłada również opcję zakupu kolejnych dwóch tramwajów – do wykorzystania w ciągu 30 dni od udzielenia zamówienia. – Jej wykorzystanie będzie zależne od dostępnych środków i tego, co zaproponują oferenci – wyjaśnia Reich.

Toruń tym razem zdecydował się na tramwaje dwukierunkowe. – Prowadzona jest rozbudowa infrastruktury tramwajowej. Chodziło o wykorzystanie taboru na odcinkach, które z powodu remontu będą pozbawione pętli – mówi Piotr Reich.

Termin składania ofert mija 19 grudnia br. O wyborze w 75% zadecyduje cena, a pozostałe punkty zostaną przyznane za rozwiązania techniczne. Dostawy przewidziane są w okresie od 16 lutego do 30 września 2015 r.

To już kolejny zakup nowych tramwajów. Na początku października odbył się uroczysty odbiór pierwszego z zamówionych Swingów 122NbT Swing, wyprodukowanych przez Pesę. To pierwsze nowe tramwaje w Toruniu od wielu lat. Przewoźnik dostanie łącznie 12 pojazdów dwóch różnych długości. Do końca roku przyjadą jeszcze cztery tramwaje sześcioczłonowe. W przyszłym roku natomiast przewidziane są dostawy krótszych wozów – sześciu trójczłonowych. Wersja pięcioczłonowa ma 30,1 m długości, a krótsza – 19,4 m.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Toruń chce tramwaju na lewobrzeżu. Analiza zlecona

Komunikacja

Toruń zleca projekt nowej zajezdni tramwajowej

Komunikacja

Toruń pozbędzie się ślepych torów odstawczych

Przestrzeń

Toruń pokazuje przebieg nowej linii tramwajowej

Komunikacja

Toruń pokazuje przebieg nowej linii tramwajowej

inf. pras. oprac. JR 10 września 2024

Toruń. Pętla Wschodnia do likwidacji. Przez drogę

Komunikacja

Zobacz również:

Toruń chce tramwaju na lewobrzeżu. Analiza zlecona

Komunikacja

Toruń zleca projekt nowej zajezdni tramwajowej

Komunikacja

Toruń pozbędzie się ślepych torów odstawczych

Przestrzeń

Toruń pokazuje przebieg nowej linii tramwajowej

Komunikacja

Toruń pokazuje przebieg nowej linii tramwajowej

inf. pras. oprac. JR 10 września 2024

Toruń. Pętla Wschodnia do likwidacji. Przez drogę

Komunikacja

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5
Zamknij