Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Toruń chce rozbudować system informacji pasażerskiej o 73 tablice

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-05-14 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Toruń chce rozbudować system informacji pasażerskiej o 73 tablice
fot. MJ
Urząd miasta w Toruniu rozpisał przetarg na rozszerzenie o autobusy systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. W ramach umowy wykonawca będzie musiał dostarczyć i zamontować 73 nowe tablice przystankowe.

Przetarg nie będzie polegał na budowę systemu od podstaw, bo Toruń pewne elementy systemu zarządzania flotą ma. W praktyce ma to polegać na zintegrowaniu istniejącego Systemu Zarządzania Flotą i Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, oraz na rozszerzeniu ich funkcji tak, by informacje o rzeczywistym czasie przyjazdu, można było udostępnić na tablicach elektronicznych zamontowanych na przystankach.

W ramach zamówienia wykonawca będzie musiał zamontować 73 nowe tablice w określonych lokalizacjach, wyposażyć 115 autobusów w urządzenia pokładowe niezbędne dla działania systemu. Wspomniane 115 autobusów, a także 51 tramwajów wyposażyć w konsole dla kierowców i motorniczych, a także wyposażenie w odpowiednie urządzenia stanowisk dyspozytorskich i nadzoru ruchu.

W przetargu decydująca o wyborze oferty będzie cena, której wagę określono na 60 proc. Pozostałe punkty będzie można otrzymać za zaproponowaną gwarancję. Minimalna jaką należy przedstawić to 36 miesięcy. Maksymalna jakiej spodziewają się w Toruniu, to 60 miesięcy.

Toruńscy urzędnicy na razie nie określili ile pieniędzy chcą wydać na modernizację systemu. Oferty można składać do 19 czerwca. Urządzenia powinny zostać dostarczone i zamontowane w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy, a całość ma zacząć działać najpóźniej z końcem listopada 2020 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5