Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Torowisko na Chorzowskiej w Świętochłowicach do remontu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-07-18 13:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Torowisko na Chorzowskiej w Świętochłowicach do remontu
Świętochłowice Lipiny, linia tramwajowa w ul. Chorzowskiej.fot. Gaj777
Tramwaje Śląskie prowadzą przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach w ciągu ul. Chorzowskiej. W sumie przebudowanych zostanie 2800 metrów toru pojedynczego.

Postępowanie na dokumentację projektową dla przebudowy infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach na odcinku między Bytomską a Goduli w Rudzie Śląskiej jest prowadzone w oparciu o zapytanie ofertowe. Termin składania ofert mija 20 lipca. O wyborze zadecydują cena (95%) oraz gwarancja (5%). Dokumentacja ma być gotowa do końca czerwca przyszłego roku.

Torowisko na odcinku od ul. Bytomskiej i ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach do skrzyżowania ul. Pawła i ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej jest w większości torowiskiem pojedynczym wydzielonym, z jedną dłuższą mijanką na trasie. Efektem oczekiwanym planowanej inwestycji jest torowisko dwutorowe wykonane w technologii bezpodsypkowej na prefabrykowanych płytach torowych. Prace projektowe powinny uwzględniać przebudowę odgałęzienia w rejonie ul. Żelaznej (dwutorowy trójkąt torowy). Oprócz tego przewidziane są przelotki umożliwiające zmianę toru jazdy.

Ogłaszając kolejne przetargi, Tramwaje Śląskie przygotowują się do nowej perspektywy unijnej. Spółka chce zrealizować spory projekt unijny. Tramwaje Śląskie udzieliły już zamówień na dokumentacje dla remontu torowisk w centrum Bytomia od skrzyżowania ul. Powstańców Warszawskich z ul. Sądową do Zajezdni Stroszek, wzdłuż ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej oraz modernizacji linii nr 14 w Mysłowicach, w ciągu Frycza-Modrzewskiego w Bytomiu oraz Łagiewnickiej w Świętochłowicach. W formule projektuj i buduj będzie natomiast zrealizowana modernizacja torowiska wzdłuż Chorzowskiej w Katowicach. Tramwaje Śląskie prowadzą także postępowanie na projekt budowy dwutorowej linii tramwajowej wzdłuż Grundmana w Katowicach, stanowiącej połączenie dwóch magistralnych linii tramwajowych funkcjonujących w układzie wschód – zachód biegnących ul. Chorzowską oraz Gliwicką.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje do Gliwic nie jeżdżą. Co zrobić z torowiskami?

Przestrzeń

Tramwaje do Gliwic nie jeżdżą. Co zrobić z torowiskami?

Witold Urbanowicz 10 maja 2016

Zabrze: Torowisko w ciągu Wolności doczeka się remontu

Przestrzeń

Zabrze: Torowisko w ciągu Wolności doczeka się remontu

Witold Urbanowicz 26 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS