Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Tarnów z umową na nowe Solarisy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-10-08 12:43
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Tarnów

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tarnów z umową na nowe Solarisy
fot. UM Tarnów
Pięć ekologicznych autobusów polskiej firmy Solaris wyjedzie na tarnowskie ulice w pierwszej połowie grudnia. Wczoraj (7 października) w budynku Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego umowę w tej sprawie podpisali prezydent Roman Ciepiela, prezes Jerzy Wiatr oraz Andrzej Sienkiewicz, przedstawiciel Solarisa.

– Jesteśmy świadkami podpisania pierwszej z serii umów na zakup taboru autobusowego w ramach realizacji programu odnowy autobusów w Tarnowie – mówił prezydent podczas spotkania w siedzibie MPK. – Większych zakupów spodziewamy się w przyszłym roku – dodał włodarz miasta.

Autobusy firmy Solaris Urbino 12 trzeciej generacji to niskopodłogowe pojazdy o długości 12 metrów. – Pojazdy wyposażone będą w automatyczną skrzynię biegów, co zapewni cichą, płynną jazdę, klimatyzację, wydajną wentylację i duże, otwierane okna – wymienia Jerzy Wiatr, prezes MPK. Autobusy napędzane będą silnikami diesla amerykańskiej firmy Cummins, spełniającymi najwyższą normę ekologiczną EURO 6. Wyposażenie zawiera także system gaśniczy komory silnika, system informacji pasażerskiej, systemy poprawiające trakcję (ABS, ASR) oraz łącze USB do ładowania telefonów. Nowe pojazdy to także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Przyciski w autobusie zostały dostosowane do potrzeb osób niewidomych, które dodatkowo o trasie przejazdu zostaną poinformowaną za pomocą głosowego systemu zapowiedzi. Autobusy zawierać będą również mocowanie wózka inwalidzkiego i rampę.

Nad bezpieczeństwem pasażerów ma czuwać monitoring z siedmioma kamerami i obrazem HD, który będzie przekazywany w czasie rzeczywistym do MPK lub służb porządkowych. Ponadto autobusy te wykonane zostały z materiałów niepalnych.

Za pięć autobusów spółka zapłaci około 5,5 miliona złotych ze środków własnych. Pojazdy te stanowić będą wkład własny MPK do projektu zakupu ze środków unijnych co najmniej 45 autobusów. Wszystko to ma się przyczynić do obniżenia średniego wieku tarnowskiego taboru, który obecnie wynosi 15 lat. Zakończenie realizacji przedsięwzięcia zaplanowano na rok 2017. Wówczas średnia wieku pojazdów komunikacji miejskiej ma wynieść pięć lat.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS