Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin znów szuka projektanta dla przebudowy zajezdni Golęcin

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-16 12:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin znów szuka projektanta dla przebudowy zajezdni Golęcin
fot. Kapitel, domena publiczna
Szczecin po raz kolejny próbuje wybrać projektanta dla przebudowy zajezdni tramwajowej Golęcin. To część wielkiego projektu unijnego, dzięki któremu powstaną dwie nowe trasy tramwajowe, a szereg starszych zostanie wyremontowanych.

Wpierw w grudniu Szczecin otrzymał 86 mln zł dofinansowania na budowę nowych tras tramwajowych, w a marcu – 175 mln zł dofinansowania na remonty. Szczeciński projekt zakłada modernizację największych ciągów tramwajowych. To dziesięć zadań inwestycyjnych obejmujących łącznie 22,3 km toru pojedynczego. Dla większości zadań Szczecin ma gotowe projekty i niebawem mają ruszyć przetargi.

Największy problem miasto ma z przebudową zajezdni Golęcin. W styczniu 2017 r. podpisano nawet umowę z wykonawcą, ale umowa została zerwana. Teraz trwa kolejny przetarg na to zadanie. Termin składania ofert mija 22 maja 2018 r., a o wyborze zadecydują cena (60%), doświadczenie projektanta specjalności drogowej (15%) i konstrukcyjno-budowlanej (15%), a także wysokość kary umownej za każdy dzień zwłoki w wykonaniu umowy (10%).

W zakres zadania wchodzi opracowanie dokumentacji umożliwiającej budowę nowego budynku administracyjno-biurowego, przebudowę istniejących obiektów kubaturowych, w tym podstacji trakcyjnej wraz z wymianą kompletnego wyposażenia w urządzenia elektroenergetyczne, przebudowę i rozbudowę o nowe tory układu torowego z siecią trakcyjną na zajezdni, rozbudowę i przebudowę ul. Wiszesława przed zajezdnią zakładającą wybudowanie pętli objazdowej obejmującej obszar torowiska, jezdni oraz chodników. Powstanie tor wjazdowy od strony ul. Świętojańskiej, dzięki czemu zniknie konieczność manewrowania przy wjeździe na ul. Wiszesława.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5