Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Szczecin ponownie kupuje 20 autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-16 10:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin ponownie kupuje 20 autobusów
fot. Ralf Roletschek - Fahrradtechnik auf fahrradmonteur.de, lic. CC-BY-NC-ND
Miasto Szczecin ponawia przetarg na zakup 20 autobusów. Tym razem w podziale na części, obejmujące oddzielnie pojazdy 12-metrowe i 18-metrowe. Autobusy mają zostać dostarczone w lutym i marcu 2018 r.

To drugi przetarg na zakup nowych autobusów, które miały trafić do SPA Dąbie. Zakup jest możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków UE. Poprzednie postępowanie nie doszło do skutku, gdyż Szczecin wprowadził zbyt daleko idące zmiany – m.in. podzielił przetarg na części i zmienił warunki udziału. Konieczne okazało się unieważnienie przetargu.

Właśnie ruszyło nowe postępowanie na zakup 20 nowych, niskopodłogowych i klimatyzowanych pojazdów. Jest ono podzielone na części. Pierwsza obejmuje 10 autobusów autobusów o długości 12 metrów, druga natomiast pojazdy przegubowe o długości 18 metrów. Solówki mają zostać dostarczone do 16 lutego 2018 r., natomiast przegubowce do 30 marca 2018 r. Ponadto zamówienie przewiduje opcję w postaci systemu monitoringu.

Szczegółowa specyfikacja nie została opublikowana, ale na podstawie wcześniejszych dokumentów i zmian, należy przyjąć, że pojazdy krótkie mają pomieścić min. 85 podróżnych, w tym 28 na miejscach siedzących, z czego min. 10 będzie dostępnych z poziomu podłogi. Natomiast pojemność pojazdu 18-metrowego określono na min. 140 pasażerów, w tym 39 miejsc siedzących, z czego 14 będzie dostępnych z poziomu podłogi.

Wejście do pojazdu ma znajdować się na wysokości maksymalnej 320 mm. Zgodnie ze specyfikacją wóz jednoczłonowy posiadać ma trzy pary drzwi dwuskrzydłowych, o szerokości min. 1200 mm, otwieranych do wewnątrz. W dłuższym pojeździe przewidziano z kolei cztery pary drzwi. Przy drugich drzwiach znajdować się będzie ręcznie rozkładana rampa.

Przewidziano jedną przestrzeń do przewozu wózka dziecięcego i dla niepełnosprawnych. M.in. cztery siedzenia przeznaczone dla matek z dziećmi i osób starszych mają być wyposażone w pasy. Pojazdy mają być wyposażone w wentylację oraz klimatyzację. Ponadto wymagane są okna z blokowaną, przesuną górną częścią. Dla kierowcy przewidziano zamkniętą kabinę, osłony przeciwsłoneczne, schowki na drobne przedmioty, rzeczy osobiste i umożliwiające schłodzenie butelki, a także urządzenia głośnomówiące, miejsce na montaż radia samochodowego.

Autobus ma być przystosowany do 15-letniej eksploatacji. Jeśli wystąpią jakiekolwiek źródła korozji w zakresie szkieletu podwozia i nadwozia (rama, kratownica), a także poszycia zewnętrznego nadwozia, to wykonawca w tym okresie przeprowadzi naprawy na własny koszt.

W przypadku pojazdu jednoczłonowego przewidziano silnik o mocy min. 180 kW i pojemności mieszczącej się w przedziale 6,5-12,00 dm3. Wymagana jest automatyczna, minimum czterobiegowa skrzynia biegów. Przegubowce mają posiadać silnik o mocy min. 220 kW i pojemności 9,2-12,0 dm3. Pojazdy muszą być też wyposażone w urządzenie kontrolujące poziom alkoholu u kierowcy przy każdorazowym uruchamianiu silnika.

Termin składania ofert mija 28 marca. O udział w części postępowania poświęconej pojazdom 12-metrowym ubiegać się mogą podmioty, które zrealizowały w ciągu ostatnich trzech lat minimum jedną dostawę obejmującą co najmniej 5 autobusów przeznaczonych do przewozu osób w komunikacji miejskiej fabrycznie nowych, niskopodłogowych, o długości 12 metrów. Analogicznie w części dotyczącej przegubowców pojawia się wymóg dostawy co najmniej pięciu pojazdów o długości 18 metrów.

W obu częściach zastosowani podobne kryteria oceny. O wyborze zadecydują cena (60%), materiał, z którego wykonana jest konstrukcja nośna oraz poszycie zewnętrzne z wyłączeniem ściany przedniej i tylnej pojazdu (12 %), podatność obsługowo-serwisowa (12%), pojemność silnika (12%), ocena sposobu osiągnięcia standardu emisji spalin Euro-6.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Przetarg na leasing 10 elektrobusów

Komunikacja

Warszawa: Przetarg na leasing 10 elektrobusów

Witold Urbanowicz 16 lutego 2017

Nowa Sól: Jeden chętny na dostawy 23 autobusów

Komunikacja

Nowa Sól: Jeden chętny na dostawy 23 autobusów

Witold Urbanowicz 15 lutego 2017

Warszawa wyleasinguje 80 autobusów

Komunikacja

Warszawa wyleasinguje 80 autobusów

Witold Urbanowicz 15 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS