Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Swarzędz kupuje cztery autobusy hybrydowe

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-02-27 10:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Swarzędz kupuje cztery autobusy hybrydowe
Swarzędzfot. XMICHCIOx, lic. CC BY-SA 3.0
Urząd miasta i gminy w Swarzędzu rozpisał przetarg na cztery hybrydowe, spalinowo–elektryczne autobusy miejskie. Powinny trafić do miasta pod Poznaniem jeszcze w tym roku.

Przedmiotem zamówienia są cztery pojazdy klasy MAXI, które muszą pomieścić minimum 85 pasażerów, z czego 28 na miejscach siedzących w tym 10 miejsc powinno być dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Każdy z pojazdó1) powinien mieć troje drzwi w układzie 2–2–2.

Napęd hybryd powinien być spalinowo–elektryczny. Silnik spalinowy powinien spełniać normę emisji spalin Euro 6. Silnik elektryczny, o maksymalnej mocy ciągłej 100 kW i maksymalnej mocy chwilowej 155 kW, powinien zapewniać taką pracę, w połączeniu z silnikiem spalinowym, by autobus produkował jak najmniej spalin i hałasu. Zamawiający dopuszcza różne możliwości magazynowania energii, choć preferuje superkondensatory.

Każdy z autobusów musi spełniać wskazane w dokumentacji przetargowej normy emisji składników spalin. Dodatkowo zużycie energii w czasie całego okresu użytkowania przewidzianego na 800 tys. km nie powinno przekroczyć 7 750 000 MJ.

Od oferentów wymaga się posiadania doświadczenia w postaci przeprowadzenia w ciągu ostatnich trzech lat co najmniej dwóch dostaw, w których był przynajmniej jeden autobus hybrydowy klasy MAXI.

W postępowaniu najważniejszym kryterium będzie cena (60 proc.). Pozostałe punkty będzie można otrzymać za kryteria techniczno–eksploatacyjne. W Swarzędzu wielkość zamówienia oszacowano na 5 105 691 zł netto. Autobusy mają zostać dostarczone do Swarzędza w ciągu 210 dni od daty udzielenia zamówienia.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Prezydent Rzeszowa: Kupujemy 10 elektrobusów. Chcemy 100

Komunikacja

Prezydent Rzeszowa: Kupujemy 10 elektrobusów. Chcemy 100

Jakub Dybalski 21 lutego 2017

Egipt kupuje tramwaje z Ukrainy

Komunikacja

Egipt kupuje tramwaje z Ukrainy

Kasper Fiszer 13 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS