Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Suchy Las kupuje dwa autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-10-09 12:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Suchy Las kupuje dwa autobusy
fot. ZKP Suchy Las
Zakład Komunikacji Publicznej Suchy Las rozpisał przetarg na dwa fabrycznie nowe autobusy miejskie. To cześć współfinansowanego z funduszy unijnych projektu, który ma zwiększyć dostępność do linii kolejowej Poznań–Piła.

Suchy Las to gmina pod Poznaniem, która korzysta z funduszy unijnych przy okazji zwiększenia dostępności transportu kolejowego w aglomeracji. Zakup dwóch autobusów jest związana z budową węzłów przesiadkowych w Chludowie o Golęczewie.
Przedmiotem zamówienia są dwa nowe autobusy miejskie o długości ok. 12 metrów. Muszą być napędzane silnikami spełniającymi normę emisji spalin Euro 6. Oba mają pochodzić od tego samego producenta. Pojazdy nie mogą być prototypami, czyli muszą znajdować się w ofercie producenta i wcześniej musi powstać minimum pięć sztuk tego modelu.

Pojazdy powinny zmieścić 90 pasażerów, z czego 28 na miejscach siedzących, a co najmniej sześć foteli powinno być dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Autobusy powinny być niskopodłogowe, choć zamawiający dopuszcza nad drugą osią wyższą podłogę. Pojazdy mają mieć dwoje drzwi w układzie 2–2–0.

Oferenci muszą posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości 1 mln zł, a także muszą być ubezpieczeni od czynności związanych z przetargiem na kwotę w tej samej wysokości. Doświadczenie, którym muszą się wykazać, to należyte wykonanie dostaw autobusów miejskich o wartości minimum miliona złotych w ciągu ostatnich trzech lat.

Najważniejszym kryterium przetargu będzie cena (60 proc.). Pozostałe punkty będzie można dostać za rozbudowane kryteria pozacenowe. 16 proc. punktów będzie do zyskania za kryteria techniczno–eksploatacyjne (m.in. skokowa pojemność silnika, rodzaj szyby przedniej, zderzaka czy ilość przesuwnych okien), 14 proc. punktów przewidziano za warunki gwarancji, 5 proc. punktów zostanie przyznane za cechy związane z komfortem (chodzi o powierzchnię niskiej podłogi, liczbę miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi i możliwość regulacji nachylenia kolumny kierowniczej), 3 proc. punktów to kryteria ekologiczne (zużycie energii, zużycie paliwa, emisja dwutlenku węgla według testu SORT 2), a pozostałe 2 proc. punktów będzie do wzięcia za bezpieczeństwo czyli wyposażenie pojazdu w system gaszenia pożarów w komorze silnika.

Na oferty zamawiający czeka do 14 listopada. Autobusy muszą zostać dostarczone do Suchego Lasu do końca listopada przyszłego roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Suchy Las kupuje cztery solarisy

Prawo & Finanse

Suchy Las kupuje cztery solarisy

Jakub Dybalski 31 marca 2017

Jeden chętny na dostawy autobusów do Suchego Lasu

Komunikacja

Jeden chętny na dostawy autobusów do Suchego Lasu

Witold Urbanowicz 17 marca 2017

Suchy Las kupuje cztery niskopodłogowe autobusy

Prawo & Finanse

Suchy Las kupuje cztery niskopodłogowe autobusy

Jakub Dybalski 23 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5