Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Strzelin kupuje małe autobusy, w tym cztery elektryczne

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-04-10 12:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Strzelin kupuje małe autobusy, w tym cztery elektryczne
Strzelinfot. Jacek Halicki, lic. CC BY 3.0
Gmina Strzelin rozpisała właśnie przetarg na 13 małych autobusów na potrzeby tamtejszej komunikacji. Jest podzielone na dwa zadania z których pierwsze to dostawa czterech busów o napędzie elektrycznym, a drugie dotyczy dziewięciu autobusów MINI.

Urząd gminy w 12–tysięcznym Strzelinie w województwie dolnośląskim czeka na oferty w obu częściach (jeden podmiot może złożyć ofertę do obu zadań) do 16 maja. Póki co nie opublikowano jeszcze specyfikacji zamówienia, dlatego nie wiadomo w szczegółach jak mają wyglądać busy, ale z wymaganego wobec oferentów doświadczenia, można wnioskować że będą to krótkie pojazdy przewidziane na kilkunastu pasażerów.

Istotny jest napęd elektryczny, który ma je charakteryzować. Muszą być fabrycznie nowe, nie mogą być składakami lub pojazdami typu „SAM”, muszą być wyposażone w system lokalizacji GPS.

Dziewięć małych autobusów, które stanową drugą część zamówienia, to pojazdy typu MINI napędzane olejem napędowym.

Strzelin nie wskazuje od oferentów żadnych określonych wymogów finansowych. Za to dość wygórowane są wymagania jeśli chodzi o doświadczenie. W przypadku składania oferty na pierwsze zadanie należy legitymować się w ciągu ostatnich trzech lat dostawami pojazdów o łącznej wartości 500 tys. zł, przy czym przynajmniej jedną dotyczącą pojazdów elektrycznych o pojemności minimum 13 osób łącznie z kierowcą. W przypadków drugiej części zamówienia należy wykazać się w tym samym czasie dostawami co najmniej 30 sztuk fabrycznie nowych pojazdów. Oferenci składający ofertę na obie części, muszą spełnić oba wymogi.

Strzelin jest kolejnym małym miastem, które chce zorganizować swoją komunikację z udziałem pojazdów elektrycznych. Niedawno otwarto oferty w Chodzieży, gdzie wśród pięciu zamawianych krótkich pojazdów był jeden elektrobus. Postępowanie na zakup trzech pojazdów z takim napędem prowadzi też Środa Śląska.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dwa nowe elektrobusy od Solarisa w Norwegii

Komunikacja

Dwa nowe elektrobusy od Solarisa w Norwegii

jd/inf. pras. 07 kwietnia 2017

Elektryczny autobus przegubowy Ursusa jeszcze w tym roku

Komunikacja

Elektryczny autobus przegubowy Ursusa jeszcze w tym roku

Martyn Janduła 06 kwietnia 2017

Ursus Bus w programie Morawieckiego. „Mamy duży apetyt”

Prawo & Finanse

Ursus Bus w programie Morawieckiego. „Mamy duży apetyt”

Martyn Janduła 05 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS