Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Starogard Gdański kupuje 11 autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-18 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Starogard Gdański kupuje 11 autobusów
fot. MZK Starogard Gdański
Miejski Zakład Komunikacyjny rozpisał przetarg na dostawy 11 nowych autobusów o długości ok. 10,5 m. Na realizację zamówienia przeznaczono osiem miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa jedenastu autobusów niskopodłogowych. Ich długość określono na ok. 10,5 m, a szerokość na 2,55 m. Pojazdy mają być wyposażone w silnik czterosuwowy, rzędowy, 6-cylindrowy, chłodzony cieczą, z zapłonem samoczynnym, spełniający normę czystości spalin Euro 6.

Termin składania ofert mija 24 maja. Zamawiający nie opublikował jeszcze szczegółowych warunków udziału i kryteriów oceny. Na realizację zamówienia przeznaczono 240 dni, czyli ok. 8 miesięcy.

Zamówienie jest częścią projektu unijnego polegającego na budowie i skomunikowaniu węzła integracyjnego przy dworcu. W lutym miasto podpisało już umowę ze Strabagiem na przebudowę dworca kolejowego oraz okolic alei Wojska Polskiego. Mieszkańcy zyskają atrakcyjną przestrzeń z deptakiem. Prace mają potrwać do sierpnia 2018 r.

Historia komunikacji miejskiej w Starogardzie sięga 1970 r. Dziewięć linii obsługuje obecnie tamtejszy MZK.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zielona Góra ponawia przetarg na 17 przegubowców

Komunikacja

Zielona Góra ponawia przetarg na 17 przegubowców

Witold Urbanowicz 14 kwietnia 2017

Scanie pojadą do Tarnowa

Komunikacja

Scanie pojadą do Tarnowa

Witold Urbanowicz 13 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS