Partnerzy serwisu:
Mobilność

Starcie Solarisa i Ursusa w Nowej Soli bez rozstrzygnięcia. Nowy przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-22 10:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Starcie Solarisa i Ursusa w Nowej Soli bez rozstrzygnięcia. Nowy przetarg
fot. Solaris
Gmina Nowa Sól unieważniła postępowanie na dostawę czterech autobusów maxi. Ceny zaproponowane przez dwie startujące w przetargu firmy przekraczały założony kosztorys. Teraz ruszyło właśnie nowe postępowanie.

Pierwszy przetarg na dostawę czterech autobusów klasy maxi zakończył się niepowodzeniem. Wpłynęły dwie oferty. Ursus Bus zaoferował cenę ok. 3,93 mln zł, natomiast Solaris Bus & Coach kwotę ok. 4,37 mln zł. Obie przekraczają założony kosztorys w wysokości 3,79 mln zł. W tej sytuacji zamawiający postanowił o unieważnieniu postępowania.

Wystartował właśnie nowy przetarg na dostawę czterech fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów klasy maxi, spełniających normę Euro 6. Pojazdy maja być wyposażone w system zapowiadania przystanków, monitoring wizyjny, system emisji reklam oraz system lokalizacji. Termin składania ofert mija 3 kwietnia. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyły co najmniej cztery sztuki fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych (podłoga bez stopni wejściowych we wszystkich drzwiach) lub niskowejściowych (część podłogi w autobusie wraz z przynajmniej jednym wejściem dostępne bez stopni) z silnikami spełniającymi normę emisji spalin co najmniej EURO-6. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz parametry techniczne (40%). Zamówienie niezmiennie ma zostać zrealizowane do 30 maja 2018 r.

Zamawiający nie opublikował jeszcze specyfikacji zamówienia. Wcześniejszy jednak przetarg przewidywał długość pojazdów mieszczącą się w przedziale od 10,5 do 12,2 metra. Pojemność pojazdu określono na 80 pasażerów. Wymagano minimum 28 pełnowymiarowych miejsc, a także jedno miejsce na wózek inwalidzki. Przewidziano drzwi w układzie 2-2 i 1-2. Przewidziano ogrzewanie, wentylację i klimatyzację. W przestrzeni pasażerskiej znaleźć się miały też dwa porty USB do ładowania urządzeń mobilnych. Pojazdy miały być wyposażone w silniki w przedziale od 180 kW do 220 kW.

Nie ma jeszcze decyzji w sprawie drugiego przetargu – na dostawę 23 autobusów klasy midi. Jedyną ofertę złożył Solaris i również przekracza ona kosztorys.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowa Sól: Starcie Solarisa i Ursusa w klasie maxi

Komunikacja

Nowa Sól: Starcie Solarisa i Ursusa w klasie maxi

Witold Urbanowicz 17 lutego 2017

Nowa Sól: Jeden chętny na dostawy 23 autobusów

Komunikacja

Nowa Sól: Jeden chętny na dostawy 23 autobusów

Witold Urbanowicz 15 lutego 2017

Nowa Sól zamawia 23 autobusy

Komunikacja

Nowa Sól zamawia 23 autobusy

Witold Urbanowicz 29 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS