Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Sosnowiec: Tramwaj na Będzińskiej do remontu. Powstanie projekt

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-10-13 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sosnowiec: Tramwaj na Będzińskiej do remontu. Powstanie projekt
fot. MOs810, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Tramwaje Śląskie wyremontują trasę łączącą Sosnowiec z Będzinem. Spółka zleciła wykonanie projektu dla sosnowieckiego odcinka wzdłuż Będzińskiej. Długość odcinka wynosi 2750 metrów toru pojedynczego,

Tramwaje Śląskie wyremontują trasę tramwajową między Będzinem a Sosnowcem. Spółka zleca właśnie wykonanie projektu sosnowieckiego odcinka wzdłuż Będzińskiej między ul. Zagłębia Dąbrowskiego i ul. Staropogońskiej. W skład inwestycji wchodzi też pętla Będzińska. W sumie przebudowanych zostanie 2750 metrów toru pojedynczego.

Torowisko na odcinku planowanym do przebudowy jest podwójne i znajduje się w pasie dzielącym jezdnie. Szyny ułożone są na podkładach drewnianych. Sieć trakcyjna jest zawieszona na słupach oświetleniowych zlokalizowanych po zewnętrznej stronie jezdni. Po przebudowie torowisko zostanie przymocowane do strunobetonowych podkładów. Wszystkie konstrukcje wsporcze sieci trakcyjnej mają zostać wymienione, ale zamawiający nie determinuje gdzie i w jakiej postaci mają pojawić się nowe słupy trakcyjne (czy w osi torowiska, czy jako słupy oświetleniowo-trakcyjne).

Wykonanie projektu zlecono firmie Sweco Consulting z Poznania, która zaproponowała cenę nieco ponad 281 tys. zł brutto. Dokumentacja ma powstać do 31.05.2017 r.

Wzdłuż Będzińskiej prowadzi jedyna trasa tramwajowa łącząca Sosnowiec i tym samym śląską część sieci tramwajowej z Będzinem, Czeladzią i Dąbrową Górniczą. W oddzielnym postępowaniu spółka zleca wykonanie projektu dla będzińskiego odcinka trasy – w ciągu ulicy Małobądzkiej. W sumie przebudowanych zostanie blisko 9 km toru pojedynczego.

Spółka Tramwaje Śląskie sukcesywnie nadrabia zaległości, ogłaszając kolejne przetargi na projekty dla remontów infrastruktury tramwajowej. Remont trasy wchodzi w skład większego projektu, który Tramwaje Śląskie chcą zrealizować przy wykorzystaniu środków unijnych. Obejmuje on remont blisko 100 km torowiska, budowę trzech nowych tras tramwajowych w Katowicach i Sosnowcu, a także zakup 40 tramwajów.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Będzin: Powstanie projekt przebudowy tramwaju wzdłuż Małobądzkiej

Przestrzeń

Będzin: Powstanie projekt przebudowy tramwaju wzdłuż Małobądzkiej

Witold Urbanowicz 12 października 2016

Bytom: Tory na Zabrzańskiej szykowane do remontu

Przestrzeń

Bytom: Tory na Zabrzańskiej szykowane do remontu

Witold Urbanowicz 11 października 2016

Chorzów: Szykowany remont tramwaju na Hajduckiej

Przestrzeń

Chorzów: Szykowany remont tramwaju na Hajduckiej

Witold Urbanowicz 10 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS