Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Sosnowiec po raz drugi rozpisał przetarg na elektryki

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-02-01 10:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sosnowiec po raz drugi rozpisał przetarg na elektryki
autobusy PKM Sosnowiecfot. PKM Sosnowiec
PKM Sosnowiec ogłosiło drugi przetarg na zakup trzech autobusów elektrycznych. Poprzedni nie udał się bo obie oferty – Solarisa i Ursus Busa – przekroczyły sumę przeznaczoną przez zamawiającego na inwestycję.

Tym razem w kasie sosnowieckiego PKM znalazło się nieco więcej pieniędzy i wartość zamówienia oszacowano na 6 670 500 zł netto. W pierwszym przetargu, ogłoszonym pod koniec listopada, do wydania było tylko nieco ponad 6 mln zł netto.

Przedmiotem zamówienia są trzy niskopodłogowe autobusy miejskie o napędzie elektrycznym, nie różniące się od zamawianych w pierwszym przetargu. Co ciekawe Sosnowiec wymaga gwarancji zasięgu. Oferenci muszą zapewnić, że naładowany autobus będzie w stanie przejechać 120 km w zakresie temperatur od –25 do +40 stopni, przy całkowitym napełnieniu pasażerami i niezależnie od włączonych urządzeń i systemów pokładowych.

W poprzednim postępowaniu złożono dwie oferty – Solaris zaproponował autobusy za 8 081 100 zł brutto (czyli netto ok. 6,5 mln zł), a Ursus Bus – 8 328 330 zł brutto (czyli netto ok. 6,8 mln zł). Postępowanie unieważniono, ale w obecnym przetargu oferta Solarisa zmieściłaby się w finansowym limicie.

Podobnie jak poprzednio w wyborze oferty w 80 proc. zdecyduje cena, a pozostałe punkty zostaną przyznane za kwestie techniczne oferowanych autobusów, z których najważniejsze to poziom zużycia energii elektrycznej przez autobusy (6 proc.) i materiał, z którego stworzone są elementy konstrukcyjne pojazdu (4 proc.).

Nie zmieniło się wymagane od oferentów doświadczenie. Musza się legitymować wykonaną w ciągu ostatnich trzech lat przynajmniej jedną dostawą autobusów elektrycznych wartą co najmniej 1,5 mln zł (czyli w praktyce przynajmniej jednym autobusem.

Na oferty czekają w Sosnowcu do 14 marca. To jedno z tych przedsiębiorstw które w ostatnim czasie jest bardzo aktywne na rynku. We wrześniu podpisało umowy na dostawę łącznie 78 autobusów, w tym 35 hybrydowych.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ostrów Wielkopolski kupuje trzy kolejne autobusy

Komunikacja

Ostrów Wielkopolski kupuje trzy kolejne autobusy

Jakub Dybalski 01 lutego 2017

Częstochowa. NextBike czy BikeU? Na razie chyba żaden z nich

Komunikacja

Częstochowa. NextBike czy BikeU? Na razie chyba żaden z nich

Jakub Dybalski 30 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS