Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Sosnowiec: Jedna oferta na elektryki. Teraz się uda?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-14 14:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sosnowiec: Jedna oferta na elektryki. Teraz się uda?
fot. PKM Sosnowiec
PKM Sosnowiec otworzyło oferty w przetargu na dostawę trzech autobusów elektrycznych o długości ok. 12 metrów. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, która tym razem mieści się w założonym kosztorysie zamawiającego.

To drugie podejście do zakupu autobusów elektrycznych w Sosnowcu. Przedmiotem przetargu niezmiennie jest dostawa trzech elektrobusów o długości ok. 12 metrów. Autobusy mają pomieścić ogółem min. 86 podróżnych, w tym minimum 25% na miejscach siedzących (bez kierowcy).

Elektrobusy powinny być wyposażone w silnik o mocy min. 160 kW. Pojazdy mają być przystosowane do przebiegu 120 km między ładowaniami. Przewidziano ładowanie za pomocą systemu plug-in. Autobus musi być konstrukcyjnie przystosowany do ewentualnego późniejszego wyposażenia go w system ładowania o mocy do 200 kW przy wykorzystaniu pantografu.

Poprzednie postępowanie nie wyszło, bowiem obie oferty – złożone przez Solarisa, jak i firmę Ursus – przekraczały założony budżet zamawiającego. Teraz PKM zdecydowało się do jego podniesienia do wysokości 7,749 mln zł brutto.

Wszystko wskazuje na to, że tym razem zamówienie dojdzie do skutku. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, złożona tylko przez Solarisa. Opiewa ona na kwotę 7,621 mln zł brutto, mieszcząc się więc w założonym kosztorysie. Komisja przetargowa musi jeszcze oczywiście sprawdzić, czy producent spełnił wszelkie wymogi formalne. Zamówienie ma zostać zrealizowane w terminie ośmiu miesięcy od zawarcia umowy.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Sosnowiec po raz drugi rozpisał przetarg na elektryki

Komunikacja

Sosnowiec po raz drugi rozpisał przetarg na elektryki

Jakub Dybalski 01 lutego 2017

Sosnowiec. Ogłoszono zapowiadany przetarg na trzy elektrobusy

Prawo & Finanse

Sosnowiec. Ogłoszono zapowiadany przetarg na trzy elektrobusy

Jakub Dybalski 29 listopada 2016

35 hybrydowych autobusów Volvo dla PKM Sosnowiec

Komunikacja

35 hybrydowych autobusów Volvo dla PKM Sosnowiec

Emilia Derewienko 21 września 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS