Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Solaris w mateczniku Siemensa. Tramino trafi do Monachium?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-06-25 13:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Solaris w mateczniku Siemensa. Tramino trafi do Monachium?
fot. Dominik Lebda
Solaris przeszedł do drugiego etapu przetargu kwalifikacji w przetargu na dostawę tramwajów do Monachium. Zapowiada się ciekawa rywalizacja: polski producent będzie konkurować z Siemensem, pochodzącym z Monachium, który z powodzeniem już wcześniej dostarczał pojazdy szynowego do tego miasta.

Solaris próbuje swoich sił w kolejnym przetargu tramwajowym w Niemczech. Tym razem w Monachium. Miasto chce kupić w sumie 122 tramwajów w okresie dziesięciu lat. Podstawowe zamówienie obejmuje jednak 13 sztuk. – Rozpoczynamy II etap kwalifikacji w Monachium. Podchodzimy do tego z pokorą i cierpliwością – mówi Zbigniew Palenica, członek zarządu Solarisa ds. pojazdów szynowych. Rywalizacja może być ciekawa – do dialogu technicznego zaklasyfikował się też Siemens, który ma siedzibę w Monachium i w ostatnim okresie dostarczył do miasta kolejne tramwaje, w tym nowej generacji Avenio.

Rozstrzygnięcia przetargu nie nastąpi prędko. – Spodziewamy się decyzji w czwartym kwartale tego roku. Potrzeba czasu, gdyż przedmiot zamówienia jest niezwykle złożony – wyjaśnia Andreas Streckner, prezes Solarisa. Niemieckie przedsiębiorstwa sporo czasu poświęcają na określenie i doprecyzowanie przedmiotu zamówienia. – Tramwaj konfiguruje się razem z klientem. To nie jest tak, że chcemy go czymś zaskakiwać, tylko wspólnie z nim rozwijać dany projekt. Zgodnie z niemiecką filozofią pracy po podpisaniu umowy strony siadają i pracują nad tzw. specyfikacją wykonawczą – dodaje Palenica.

Do tej pory Solaris dostarczył 45 tramwajów do Poznania. Firma jest też w trakcie realizacji dostaw 15 sztuk dla nowo powstającej sieci w Olsztynie. Jeden jeździ też testowo po Krakowie. W Niemczech pięć polskich tramwajów trafiło do Jeny. Solaris zdobył też zamówienie na 18 pojazdów dla Brunszwiku.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris podsumował 2015 r. Idzie w świat

Prawo & Finanse

Solaris podsumował 2015 r. Idzie w świat

Jakub Dybalski 16 lutego 2016

Olsztyn: Pierwszy tramwaj na ulicach Olsztyna. Pierwsze wnioski

Komunikacja

Olsztyn: Pierwszy tramwaj na ulicach Olsztyna. Pierwsze wnioski

Martyn Janduła 20 listopada 2015

Solaris Tramino dla Brunszwiku z nagrodą Red Dot

Komunikacja

Solaris Tramino dla Brunszwiku z nagrodą Red Dot

Jakub Dybalski 06 lipca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS