Partnerzy serwisu:
Felietony i komentarze

Służewiec przetrwa przebudowę Marynarskiej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
2016-09-29 14:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Służewiec przetrwa przebudowę Marynarskiej
fot.
Nowa organizacja ruchu na Służewcu, wprowadzana na czas remontu ul. Marynarskiej, zawiera zdecydowaną większość z kilkunastu postulatów zgłaszanych przez #Lepszy Służewiec. Stowarzyszenie, już od pierwszego spotkania w czerwcu, aktywnie uczestniczyło w tzw. obradach Okrągłego Stołu, których celem było opracowanie czasowych zasad komunikacji.

Jako użytkownicy obecni codziennie na Służewcu wspieraliśmy swoją wiedzą m.in. władze miasta, miejskiego inżyniera ruchu, ZMID, ZTM i wykonawcę robót. Reprezentując wiele grup, w tym mieszkańców, pracowników, najemców oraz właścicieli i zarządców nieruchomości, dzieliliśmy się rozwiązaniami, dzięki którym – mamy nadzieję – dla wszystkich czas remontu będzie mniej dotkliwy.

Wśród kluczowych postulatów, które zostały uwzględnione znalazły się zarówno te związane z infrastrukturą pieszo-rowerową, komunikacją publiczną, jak i rozwiązaniami drogowymi, m.in.:

• zachowanie ciągów rowerowych i możliwie największej liczby przejść dla pieszych
• realizacja buspasów i wyznaczenie zastępczych zatok autobusowych
• zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) przez stację PKP Służewiec (funkcjonuje od 4.09)
• poparcie założeń przetargowych miasta co do zbudowania „nakładki” umożliwiającej zawracanie tramwajów i kursowanie ul. Wołoską (funkcjonuje od 22.08)
• zachowanie przejezdności ul. Postępu w czasie trwania całej inwestycji (oprócz kilkudniowych zamknięć np. w czasie weekendów)
• uruchomienie prawoskrętów z ul. Postępu w ul. Marynarską
• realizacja 2 rond turbinowych – na skrzyżowaniach Cybernetyki z Postępu i Wirażową
• zapewnienie lewoskrętu z ul. Cybernetyki w Rzymowskiego
• udrożnienie lewoskrętu na Rondzie Unii Europejskiej (jadąc z ul. Marynarskiej do ul. Wołoskiej)
• wyznaczenie dwóch pasów na ul. Wołoskiej do skrętu w lewo w ul. Domaniewską.

Stowarzyszenie #Lepszy Służewiec kontynuuje rozmowy z miastem nad wprowadzeniem rozwiązań, których dotychczas nie udało się wdrożyć. Gdy tylko pojawią się nowe możliwości, będziemy wspólnie z władzami pracowali nad ich pilną realizacją.

Warto podkreślić, że również firmy obecne na Służewcu wdrażają ulepszenia, które pomogą przetrwać remont, wśród nich są m.in.: propagowanie wspólnych przejazdów (carpooling), wprowadzenie elastycznych godzin pracy, promowanie korzystania z komunikacji miejskiej.

Ponieważ na początku wszyscy będziemy się uczyć nowych zasad transportu, Stowarzyszenie prosi o dzielenie się swoimi uwagami, sugestiami zmian pod adresem wasz@lepszysluzewiec.pl . Organizacja będzie je analizować i przekazywać miastu z prośbą o wdrożenie. Bieżące informacje można śledzić na profilu Stowarzyszenia na Facebooku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Dodatkowe pociągi SKM na Służewiec

Przestrzeń

Warszawa. Dodatkowe pociągi SKM na Służewiec

ZTM Warszawa 05 września 2016

Dokumentacja nowego tramwaju na Służewiec nieco droga

Przestrzeń

Dokumentacja nowego tramwaju na Służewiec nieco droga

Witold Urbanowicz 05 sierpnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS