Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Słubice: Zamiast tramwaju - autobus

Dalej Wstecz
Autor:

Artur Bogdanowicz

Data publikacji:
2013-07-12 15:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Słubice: Zamiast tramwaju - autobus
Jorges, commons.wikimedia.org, CCA-SA 3.0 Unported
W najbliższą niedzielę rozpocznie kursowanie długo oczekiwana linia autobusowa we Frankfurcie nad Odra i Słubicach. Autobus linii 983 połączy dworzec kolejowy we Frankfurcie, uniwersytet, Collegium Polonicum i domy studenckie w Słubicach. Kursy odbywać się będą zintegrowane taryfowo w ramach Berlińsko-Brandenburskiego Związku Komunikacyjnego (VBB), co oznacza że na tej linii ważny będzie m.in Berlin-Brandenburg-Ticket. Na bilet jednorazowy trzeba będzie wydać 1,40 euro.

Obroty na tej międzynarodowej linii wynosić mają według prognoz od 34 tys. co 80 tys. euro, informuje dziennik Märkische Allgemeine, co oznacza, że utrzymanie połączenia będzie możliwe tylko w oparciu o jego dofinansowanie. Frankfurcki urząd miasta chciałby utworzenia między granicznymi miastami linii tramwajowej, jak to miało miejsce w latach 1889-1945, na przeszkodzie stoją jednak względy finansowe. W referendum odrzucili ten pomysł mieszkańcy miasta, przeciwko opowiada się też strona polska, motywując to wysokimi kosztami. Według ekspertów budowa potrzebnej infrastruktury pochłonęłaby ponad 10 mln euro, a oczekiwane roczne zyski wynosiłyby zaledwie 118 tys. euro.

Autobusy 983 kursować będą z dworca we Frankfurcie od godziny 5.05 do 21.35 dni robocze co 60 minut, w godzinach porannych co 30 minut. W weekendy kursy przewidziano co 60 minut między 5.35 a 21.35. Odjazdy ze Słubic zaplanowano między 5.41 a 22.11, zaś w weekendy od 6.11. W Słubicach przystanki ulokowane są przy Collegium Polonicum, Intermarche, przy poczcie, zaś stacja końcowa na Placu Bohaterów. W drodze powrotnej autobus zatrzyma się na Placu Frankfurckim.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Linia tramwajowa na Olechów - znamy szczegóły

Przestrzeń

Łódź: Linia tramwajowa na Olechów - znamy szczegóły

Roman Czubiński 06 sierpnia 2014

Trzy szkoły planowania tramwajów

Przestrzeń

Trzy szkoły planowania tramwajów

Witold Urbanowicz 27 listopada 2013

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS