Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

SKM Trójmiasto bierze PKM i linię do Ustki

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2015-06-15 09:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

SKM Trójmiasto bierze PKM i linię do Ustki
fot. Rynek Kolejowy
Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził wyniki przetargu na obsługę linii PKM, linii SKM, a także linii kolejowej 202 na odcinku z Gdyni do Słupska, z odgałęzieniem do Ustki. SKM otrzymało kontrakt ważny do końca obowiązywania rozkładu jazdy 2015/2016.

Jak można się było spodziewać, na wszystkich wymienionych wyżej odcinkach linii, od rozkładu jazdy 2015/2016, lub już od września (tak jak w wypadku PKM), pojadą pociągi, którymi zarządzać będzie Szybka Kolej Miejska w Trójmieście.

Nowością będzie obsługa przez SKM 17-kilometrowego odcinka Słupsk – Ustka, gdzie do tej pory jeździły Przewozy Regionalne. To jednak niewielkie zadanie, sprowadzające się do jej obsługi w sezonie letnim dziewięcioma parami pociągów, a poza nim jedynie dwoma. Ze względów logistycznych Przewozy Regionalne wypożyczały już w poprzednich latach ezt od SKM Trójmiasto do obsługi tej trasy.

Pozostałe linie kolejowe w województwie pomorskim, które nie zostały objęte przetargiem, prawdopodobnie przekazane zostaną do obsługi Przewozom Regionalnym. W tej sprawie nie zapadły jednak jeszcze wiążące decyzje.

Szczegóły przetargu oraz linie, które przypadły przewoźnikowi opisaliśmy na portalu MonitorPodziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS