Partnerzy serwisu:
Komunikacja

SKM od grudnia znów będzie jeździć do Tczewa?

Dalej Wstecz
Autor:

Paweł Rydzyński

Data publikacji:
2013-09-04 13:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

SKM od grudnia znów będzie jeździć do Tczewa?
Jacek Goździewicz
Wiele wskazuje na to, że od grudnia 2013 r., czyli wraz ze zmianą rocznego rozkładu jazdy, pociągi SKM Trójmiasto ponownie zaczną obsługiwać odcinek Gdańsk Gł. - Pruszcz Gdański - Tczew.

- Nasza spółka złożyła wnioski na przydział tras pociągów, zarówno w relacji Gdańsk Gł. - Tczew -Gdańsk Gł., jak i Gdańsk Gł. - Pruszcz Gdański - Gdańsk Gł. Z tego, co nam wiadomo, wnioski te zostały przez PKP PLK SA przyjęte na trasy założone w projekcie rozkładu jazdy pociągów 2013/14. Zaznaczam jednak, że konstrukcja rozkładu 2013/14 zakończyła się w miniony piątek. Nie mamy jeszcze oficjalnego potwierdzenia i oficjalnego rozkładu jazdy - poinformował "RK" Bartłomiej Buczek, członek zarządu SKM Trójmiasto.

Pociągi SKM do Tczewa przestały kursować w grudniu 2012 r., przy czym od grudnia 2011 r. kursowały w ograniczonej liczbie tylko 4 par w ciągu doby w dni robocze. Od 2011 r. zawieszone jest kursowanie pociągów SKM kończących i rozpoczynających bieg w Pruszczu Gd. Wszystko to jest spowodowane pracami inwestycyjnymi na linii E-65 (w tym - trwającej przebudowy stacji w Pruszczu), która wymusiła znaczącą zmianę organizacji ruchu pociągów oraz zmniejszyła przepustowość tego odcinka, wskutek czego także Przewozy Regionalne zostały zmuszone do zubożenia swojej oferty na trasie pomiędzy Trójmiastem i Tczewem.

O tym, jak ważne są połączenia SKM w kierunku Tczewa, świadczą działania władz Pruszcza Gd. sprzed remontu pomorskiego odcinka linii E-65. W 2009 r. władze Pruszcza zdecydowały o wejściu kapitałowym do PKP SKM Sp. z o.o. (obecnie gmina Pruszcz Gd. posiada 1,461% udziałów w spółce) oraz doprowadziły do zwiększenia liczby pociągów SKM na odcinku Gdańsk - Pruszcz, poprzez dofinansowanie pociągów rozpoczynających i kończących bieg w tym mieście.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
SKM Gdańsk Śródmieście: Jeden tor jest już gotowy

Przestrzeń

SKM Gdańsk Śródmieście: Jeden tor jest już gotowy

Paweł Rydzyński 20 sierpnia 2014

Trójmiasto: Bilety na SKM także w biletomatach ZTM Gdańsk

Komunikacja

Trójmiasto: Bilety na SKM także w biletomatach ZTM Gdańsk

Konrad Choroszucha 20 sierpnia 2014

Przybliżą tory SKM do peronów

Komunikacja

Przybliżą tory SKM do peronów

Konrad Choroszucha 19 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS