Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Sieradz: Nowa linia dla pasażerów ŁKA

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2013-11-07 10:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sieradz: Nowa linia dla pasażerów ŁKA
fot. Stefan.p21, lic. CC BY-SA 3.0
Aby ułatwić mieszkańcom korzystanie z pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, władze Sieradza uruchomią od 15 czerwca specjalną linię autobusową. - Czekamy na rozkłady jazdy ŁKA - informuje prezydent miasta Jacek Walczak.

Władze Sieradza pozytywnie odpowiedziały na propozycję Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w sprawie integracji gminnej komunikacji autobusowej z kursami ŁKA. Trasa i częstotliwość kursowania projektowanej linii nie są jeszcze znane. Szczegółowy rozkład jazdy ma być skorelowany z kursami ŁKA. Zostanie opracowany, gdy władze miasta zapoznają się z rozkładem jazdy ŁKA. Nie jest wykluczone przystąpienie do Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego (honorowanego obecnie w pociągach Przewozów Regionalnych i pojazdach MPK Łódź), jednak - jak wynika z pisma nadesłanego przez Urząd Miasta Sieradza - wspólna taryfa miałaby obejmować wyłącznie nowo uruchomioną linię specjalną.

Na tym jednak, według deklaracji prezydenta, zakres integracji się zakończy. - Miasto Sieradz nie zamierza przystąpić do planowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego projektu „Zintegrowany nìskoemisyjny system transportu w Województwie” - deklaruje J. Walczak. Nie są też planowane inwestycje infrastrukturalne w rodzaju centrów przesiadkowych lub parkingów Park&Ride. Dodatkowe miejsca parkingowe powstały natomiast podczas zakończonej w październiku modernizacji sieradzkiego dworca.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź Radogoszcz: przystanek nadal niezintegrowany

Przestrzeń

Łódź Radogoszcz: przystanek nadal niezintegrowany

Roman Czubiński 13 czerwca 2014

ŁKA: Porozumienie z samorządami

Przestrzeń

ŁKA: Porozumienie z samorządami

Roman Czubiński 14 listopada 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS