Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Sieradz: Nowa linia dla pasażerów ŁKA

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2013-11-07 10:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sieradz: Nowa linia dla pasażerów ŁKA
fot. Stefan.p21, lic. CC BY-SA 3.0
Aby ułatwić mieszkańcom korzystanie z pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, władze Sieradza uruchomią od 15 czerwca specjalną linię autobusową. - Czekamy na rozkłady jazdy ŁKA - informuje prezydent miasta Jacek Walczak.

Władze Sieradza pozytywnie odpowiedziały na propozycję Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w sprawie integracji gminnej komunikacji autobusowej z kursami ŁKA. Trasa i częstotliwość kursowania projektowanej linii nie są jeszcze znane. Szczegółowy rozkład jazdy ma być skorelowany z kursami ŁKA. Zostanie opracowany, gdy władze miasta zapoznają się z rozkładem jazdy ŁKA. Nie jest wykluczone przystąpienie do Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego (honorowanego obecnie w pociągach Przewozów Regionalnych i pojazdach MPK Łódź), jednak - jak wynika z pisma nadesłanego przez Urząd Miasta Sieradza - wspólna taryfa miałaby obejmować wyłącznie nowo uruchomioną linię specjalną.

Na tym jednak, według deklaracji prezydenta, zakres integracji się zakończy. - Miasto Sieradz nie zamierza przystąpić do planowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego projektu „Zintegrowany nìskoemisyjny system transportu w Województwie” - deklaruje J. Walczak. Nie są też planowane inwestycje infrastrukturalne w rodzaju centrów przesiadkowych lub parkingów Park&Ride. Dodatkowe miejsca parkingowe powstały natomiast podczas zakończonej w październiku modernizacji sieradzkiego dworca.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź Radogoszcz: przystanek nadal niezintegrowany

Przestrzeń

Łódź Radogoszcz: przystanek nadal niezintegrowany

Roman Czubiński 13 czerwca 2014

ŁKA: Porozumienie z samorządami

Przestrzeń

ŁKA: Porozumienie z samorządami

Roman Czubiński 14 listopada 2013

 

 

 

 

 

 

współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS