Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Siedlce: nowe rodzaje biletów dla pasażerów komunikacji miejskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2015-06-19 11:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Siedlce: nowe rodzaje biletów dla pasażerów komunikacji miejskiej
fot. MPK Siedlce
Po konsultacjach przeprowadzonych kilka miesięcy temu wśród pasażerów komunikacji miejskiej w Siedlcach i w sąsiadujących gminach okazało się, że podróżni chcą rozszerzenia oferty biletowej. W efekcie zakończonych badań, MPK zaoferuje pasażerom dwa nowe rodzaje biletów. Jest już gotowy projekt uchwały w tej sprawie.

- Na tym etapie jesteśmy już zdecydowani, żeby przedłożyć radzie miasta propozycję wprowadzenia dwóch rodzajów biletów, których w Siedlcach do tej pory nie było - wyjaśnia Joanna Skolimowska-Szpura - kierownik referatu infrastruktury urzędu miasta.

Bilet czasowy i dobowy

Projekt uchwały zakłada wprowadzenie biletu przesiadkowego, ustalonego na bilet 50-minutowy. Będzie to bilet w cenie 3 zł, który będzie umożliwiał w ramach jednej opłaty możliwość przesiadania się w czasie 50 minut od momentu skasowania biletu.

Projekt nowej oferty zakłada także wprowadzenie niedrogiego biletu dobowego. O ile bilet przesiadkowy będzie funkcjonował tylko na terenie miasta (pierwsza strefa), o tyle bilet dobowy miałby obowiązywać we wszystkich trzech strefach biletowych. Będzie to bilet 24-godzinny, na wszystkie linie i autobusy MPK w Siedlcach i sąsiadujących gminach. Propozycja zakłada, by bilet dobowy kosztował 6 zł, a bilet czasowy - 3 zł.

Jak informuje Joanna Skolimowska-Szpura, ceny innych biletów, które dotychczas obowiązywały, pozostają bez zmian. Jest także dobra wiadomość m. in. dla uczniów, studentów i emerytów. - Na nowe bilety będą również obowiązywały ulgi. Będzie też możliwość zakupu tych biletów u kierowcy. Wówczas ich cena będzie wyższa o 60 gr. Projekt uchwały w tej sprawie został skierowany do poszczególnych komisji rady miasta. 26 czerwca zostanie przedstawiony na miejskiej sesji. Gdy rada miasta uchwali propozycję, nowe bilety będą dostępne od 1 września.

Jeszcze jedna zmiana

Projekt uchwały zakłada także likwidację obowiązującego dotychczas biletu bagażowego i biletu na przewóz zwierząt. Oznacza to, że od 1 września będzie można jeździć z bagażem lub ze zwierzakiem na podstawie biletu dla osoby, która podróżuje.

Nowe bilety są pierwszym krokiem zmian w obszarze komunikacji miejskiej w Siedlcach. Aby zmiany weszły w życie 1 września, muszą zostać przedstawione radnym jeszcze w czerwcu. Ale w dalszym ciągu trwają prace związane z niedawnymi badaniami preferencji pasażerów. 1 września zmieni się również rozkład jazdy, a także najprawdopodobniej układ linii na terenie miasta oraz w obszarze sąsiadujących gmin. MPK zaprezentuje także nową, bardziej przejrzystą grafikę z rozkładem na przystankach.
VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS